Hlavní navigace

Projekt investičníweb.cz rok na trhu

[Tisková zpráva] V červnu 25 tisíc unikátních návštěvníků

Sdílet

Praha, 20. července 2010 – Internetový projekt Investiční web (www.investic­niweb.cz) oslavil v uplynulých dnech své první výročí působení na českém trhu. „Projekt ukázal svoji životaschopnost a v červnu zaznamenal rekordních dvacet pět tisíc unikátních návštěv a shlédnuto bylo přes tři sta tisíc stran,“ říká Petr Novotný, šéfredaktor serveru investicniweb.cz. Portál přináší kvalitní a srozumitelný obsah, který ocení zejména drobní investoři.

„Největší zájem vzbudily edukativně laděné články s investiční problematikou. Na pomyslném druhém místě se umístily akcie pražské burzy, o které se i přes omezenou nabídku intenzivně zajímá velká část investorů,“ glosuje autor projektu Petr Novotný a dodává, že bezprecedentní propad a následný růst burz v letech 2008 a 2009 u řady drobných investorů výrazně podpořil zájem o aktivnější přístup k investicím, a to jak v rámci přímých nákupů akcií, komodit nebo měn, tak i při selektivnějším výběru podílových fondů.

Největší podíl na úspěchu měla podle Petra Novotného zejména zkušená redakce, která využívá i přispěvatelů z Londýna či Vídně. „Během uplynulých dvanácti měsíců jsme našim čtenářům nabídli přes šest tisíc investičně laděných článků a přes 300 investičních videí,“ komentuje uplynulý rok šéfredaktor webu Petr Novotný.

Na stránky Investičního webu si v červnu našlo cestu dvacet pět tisíc investic chtivých čtenářů. Jejich loajalita dosahuje silně nadprůměrných hodnot, když se 70 procent návštěvníků na stránky pravidelně vrací. „Graf vývoje všech důležitých parametrů návštěvnosti webu připomíná býčí trh,“ glosuje Novotný a upřesňuje, že zatímco v reálném burzovním světě jsou určující objemy obchodů, v tom mediálním je jedním z parametrů růstu čas strávený na stránkách. „Čtenáři na Investičním webu tráví průměrně nejdelší čas ve srovnání s jinými investičními portály, cca 7 minut,“ udává Petr Novotný. Růst byl také významně podpořen partnerstvím se zpravodajskými portály Aktuálně.cz nebo Kurzy.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).