Hlavní navigace

Projekt Modrá Planeta bude dětem přibližovat možnosti internetu i tento rok

[Tisková zpráva]

Sdílet

Projekt Modrá Planeta bude dětem přibližovat možnosti internetu i tento rok

Tisková zpráva, Praha, 27.3.2001

Dne 26.3.2001 se vydají na cestu po České republice iniciátoři projektu Modrá planeta, aby dětem ze základních škol i tento rok přiblížili možnosti nových komunikačních technologií. První ze čtyř letošních cest bude věnována vodě a jarní přírodě. Děti proto navštíví přehradu s pitnou vodou, úpravnu vody, čističku odpadních vod atd.

Projekt Modrá Planeta je určen pro žáky základních škol ve věku 10–15 let a je orientován na získání znalostí a dovedností na internetu, obsahově založených na jednotlivých předmětech učiva.

Cílem projektu je mimovolné učení – škola hrou, odstranění komunikačních bariér, získání a prohloubení počítačové gramotnosti a používání nástrojů moderní komunikace (internetové prohlížeče, emailové programy, grafické programy atd.). Projekt Modrá Planeta vede žáky formou otevřených otázek k praktickému využití znalostí, které získal během výuky. Náplň obsahu stránek www.modraplaneta.cz je připravována on-line týmem lidí z různých zemí. Projekt probíhá ve třech rovinách:

  1. Škola hrou – každý den jsou zde postupně k dispozici jednotlivé skupiny otázek pro dopolední výuku v učebních předmětech.
  2. Co jsme viděli – denní zpravodajství a zajímavosti o dění v zemi a lokalitě, doplněné o fotografie a video.
  3. Povídání po škole – prostřednictvím komunikačního modulu doplněného o chat je možné komunikovat a klást přímo otázky týmu.

Součástí Modré planety je i projekt Voda bez bariér, který pomáhá handicapovaným dětem. Pro tuto část projektu je vytipována škola, se kterou tým Modré planety úzce v průběhu roku spolupracuje. V současné době se děti ze Speciální školy pro sluchově postižené v Liberci začínají připravovat na potápěčský výcvik, který je připraví na účast v projektu Modrá planeta.

Partnery projektu Modrá Planeta jsou společnosti IBM ČR, ATLAS.CZ, Olympus, ŠkodaAuto a Vogel Publishing.

Více informací lze nalézt na www.modraplane­ta.cz.

O společnosti ATLAS.CZ a.s.:

ATLAS.CZ, a.s. (http://msn.a­tlas.cz) je česká akciová společnost, provozující přední portál v České republice. Cílem je poskytovat všem uživatelům Internetu rychlé, profesionální a spolehlivé portálové služby v plné šíři a tím jim umožnit snadnou orientaci v Internetu. ATLAS.CZ poskytuje kromě jiného vyhledávání, zpravodajství, personalizaci, freemail, freewebhosting a obchodování (nákupy, aukce).

Kontakt: Jan Jirásko, Společnost Modrá planeta o.s., jan@jirasko.cz , Nám. Dr. E. Beneše 12, Liberec 1, 460 01. tel.: 0602 433 613

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).