Hlavní navigace

Společný charitativní projekt Nadace Nova a Konta Bariéry Spolu proti bariérám získal přes 16 miliónů korun

[Tisková zpráva] Úctyhodnou částku 16 490 220 korun se podařilo vybrat během přímého přenosu charitativního pořadu „Spolu proti bariérám – Dárek pro ty, kteří nás potřebují“, který včera večer vysílala TV Nova. Veřejně známé osobnosti se připojily k novému společnému projektu Nadace Nova a Konta Bariéry, a pomohly tak získat finanční prostředky na podporu hadicapovaných lidí. Večerem provázel Marek Eben.

Sdílet

Praha 17. prosince 2009 – Šestnáct veřejně známých osobností – Jiří Bartoška, Jiřina Bohdalová, Tereza Brodská, Ondřej Brzobohatý, Petr Dvořák, Tomáš Dvořák, Markéta Fialová, Václav Havel, Ondřej Hejma, Božena Jirků, Leoš Mareš, Hana Maciuchová, Dagmar Pecková, Daniela Peštová, Bolek Polívka a Vladimír Šmicer – přijímalo během celého přímého přenosu od diváků finanční částky na pomoc lidem, kterým jedna vteřina změnila život. Prostřednictvím telefonicky poukázaných částek, dárcovských DMS a šeků od firemních sponzorů, předaných Kontu Bariéry přímo ve studiu, se podařilo vybrat celkem 16 490 220 korun.

Svým vystoupením přišli sbírku podpořit i další zajímaví hosté – patronka Konta Bariéry Lucie Bílá, Ewa Farna, Miro Žbirka, skupina Chinaski, finalistky Česko Slovenské SuperStar Monika Bagárová, Leona Šenková a Markéta Konvičková nebo David Koller s kapelou. Celým večerem provázel Marek Eben.

Součástí benefičního večera pro Konto Bariéry byly i reportáže ze života tří handicapovaných, kteří aktuálně potřebují finanční prostředky na osobního asistenta, bez něhož se neobejdou. Den s těmito lidmi prožili a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to je být osobním asistentem, tři osobnosti české kulturní scény. Herec a mim Bolek Polívka se na své farmě staral o Zdeňka Čtvrtníčka, který je po autonehodě připoutaný na vozík, moderátor Česko Slovenské SuperStar Leoš Mareš pomáhal čtrnáctiletému Filipu Čejkovi, postiženému svalovou dystrofií, a moderátorka Televizních novin TV Nova Markéta Fialová asistovala vozíčkářce Kateřině Perské, mamince tříleté dcery.

Přispět na Konto Bariéry těm, kteří se s handicapem narodili nebo jsou kvůli zranění odkázáni na pomoc druhých, může každý z nás i koupí červeného klaunského nosu. Ten se stal symbolem charitativního večera Spolu proti bariérám – Dárek pro ty, kteří nás potřebují a je k dostání po celý následující týden na novinových stáncích v celé České republice.