Hlavní navigace

PROJEKT ODHALENÍ ZÍSKAL DALŠÍ OCENĚNÍ!

[Tisková zpráva] Projekt Odhalení získal v pátek v Berlíně pečeť Comenius-EduMedia 2007 v kategorii Přírodovědné vzdělávání. Podle pořadatelů je Comenius-EduMedia „nejdůležitější německé a evropské vyznamenání pro vzdělávací multimediální projekty“.

Sdílet

Ocenění uděluje od roku 1995 Společnost pro pedagogiku a informace (Gesellschaft für Pädagogik und Information). Hodnotí se obsah a kreativní pojetí přihlášeného projektu. Hodnocení je dvoustupňové, konečné rozhodnutí je na mezinárodní odborné porotě, složené z mediálních expertů z devíti evropských zemí.

„V kategorii přírodovědně vzdělávacích projektů bylo uděleno celkem osm pečetí stvrzujících jejich naučný a vzdělávací charakter. Projekt Odhalení byl stejně jako v případě přehlídky Wildscreen, kde jsme získali divokého Oscara, reprezentován stejnojmenným 2DVD,“ sdělil autor projektu Miroslav Bobek z Českého rozhlasu.

Podle Barbory Köpplové, vedoucí katedry mediálních studií z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze je to poprvé v historii soutěže, kdy byl takto oceněn projekt se zábavnými prvky. Ceny jsou totiž udělovány výhradně projektům se vzdělávacím obsahem, směřujícím přímo na podporu školní výuky.

Z ostatních oceněných děl: „Malý medik“ (Comelsen Verlag, SRN), DVD „Encyklopedie pro děti“ (LANGMaster, ČR), „Dějiny a příběhy 20. století – 1914–1949“ (Německé historické muzeum), „Krajina za školou“ (Centre for Modern Eduaction, Praha), „Geografie Oceánie a polárních oblastí“ (Svarog, Slovinsko).

Přímý přenos z gorilího pavilonu pokračuje, kamery jsou ovládány denně od 8 do 18 hodin. O gorilách v pražské zoo a projektu Odhalení vyšla nedávno stejnojmenná publikace, jejíž výtěžek je určen na podporu ochrany goril nížinných ve střední Africe. Další prostředky pro tento účel jsou získávány například z prodeje knihy gorilích pohádek Moja a páv či 2DVD Odhalení, které loni získalo „divokého Oscara“.

Aktuální informace o vývoji v gorilím pavilonu sledujte na www.rozhlas.cz/od­haleni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).