Hlavní navigace

Projekt Optimalizace studia přibližuje výuku pracovnímu trhu

[Tisková zpráva] Praha, 5. února 2008 – Trh v současnosti pociťuje razantní nedostatek vzdělaných odborníků z oboru informačních a komunikačních technologií. Nouzi o kvalitní specialisty pomáhá řešit projekt Optimalizace profilu absolventů a výuky informačních a komunikačních technologií, který startuje právě v těchto týdnech.

Sdílet

Myšlenka optimalizace studia informačních a komunikačních technologií je společným projektem Katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a firem z oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) i dalších oborů. Podle Jaromíra Horáka, předsedy představenstva konzultační společnosti Equica a.s. a vedoucího projektu, je důvodem této spolupráce potřeba optimalizovat průběh studia tak, aby se znalostní a zkušenostní profil absolventů maximálně přiblížil potřebám pracovního trhu.

Katedra počítačů FEL ČVUT v Praze má v současnosti přibližně 1700 studentů ve čtyřech informatických oborech, které garantuje. Výuka je proto pro přibližně stovku jejich učitelů věcně i časově velice náročná. „Obsah a forma výuky často nestačí reflektovat reálné potřeby rychle se vyvíjejícího ICT průmyslu,“ doplňuje Jaromír Horák. Katedra počítačů jako významné pracoviště připravující ICT odborníky v ČR se tedy bez operativní a úzké spolupráce firem z ICT průmyslu i dalších oblastí nadále neobejde.

Cílem projektu je navázat funkční spolupráci tak, aby se do výukové praxe zavedla kvalitní zpětná vazba. V nejbližší době dojde k oslovení širokého spektra potenciálních partnerů – soukromých společností, působících v ICT průmyslu i mimo něj. Projekt by měl přinést dlouhodobou systematizaci spolupráce tak, aby přinášela výhody oběma stranám. Případní zájemci dostanou další informace od manažerky projektu Evy Burachovičové na adrese eva.burachovi­cova@equica.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).