Hlavní navigace

Projekt WebTop100 znovu zhodnotí české firemní weby

[Tisková zpráva]

Sdílet

Projekt WebTop100 znovu zhodnotí české firemní weby

Již 4. ročník projektu WebTop100 byl zahájen. Jeho cílem je podpořit růst kvality korporátních webových prezentací českých společností. Upozorňuje na nedostatky v oblasti využití investic do internetových stránek a na nové trendy v budování efektivních firemních webů.

Stejně jako v minulých letech chtějí organizátoři projektu WebTop100, sdružení technologických podnikatelů TUESDAY Business Network, projekt Dobrý web a ekonomický měsíčník BIZ, srovnat webové prezentace vybraných společností a upozornit tak na reálnou úroveň českých prezentací. Projekt by měl napomoci firmám při budování efektivního Internetu. Je určen zejména pracovníkům firem, odpovědným za (online) marketing, komunikaci, IT či online nástroje.

Výsledkem hodnocení je žebříček WebTop100, který sestavuje odborná porota. Ta analyzuje a hodnotí firemní prezentace na základě předem stanovených kritérií: vizuální dojem, informační hodnota, použitelnost, technické řešení a marketingová hodnota. Do žebříčku WebTop100 2005 budou zařazeny weby společností, které se umístily mezi Czech Top 100 Obdivovaných.

V odborné porotě WebTop100 letos zasednou: Michal Čížek (marketingový konzultant, OVX), Jakub Ditrich (konzultant), Petr Štěpánek (Economia OnLine), Roman Smělý (BIZ), David Špinar (Dobrý web), Tomáš Nielsen (TUESDAY Business Network).

Vedle hlavního žebříčku WebTop100 budou v letošním roce poprvé zpracovány oborové žebříčky, do nichž se mohou přihlásit i společnosti, které se v Czech Top 100 Obdivovaných neumístily. Organizátoři tak reagují na poptávku mnoha společností, které chtějí získat zpětnou vazbu ohledně své práce na internetové prezentaci a dozvědět se, jak si jejich web stojí ve srovnání s konkurencí.

Oborové žebříčky budou publikovány pro následující sektory:

  • WebTop Telekomunikace – telekomunikační firmy a ISP
  • WebTop IT – IT firmy
  • WebTop Finance – banky a ostatní finanční instituce
  • WebTop Průmysl – výrobní a zpracovatelské firmy
  • WebTop Auto-moto – automobilky, automobilový průmysl
  • WebTop Utility – energetické a plynárenské společnosti
  • WebTop Služby – ostatní poskytovatelé služeb
  • WebTop Veřejná správa a neziskové organizace– instituce veřejné správy a neziskové organizace

Uzávěrka pro přihlášky do oborových žebříčků je 15. 7. 2005.

Další novinkou letošního ročníku projektu je Klub WebTop100. Jeho členy se mohou stát pozvaní zástupci firem, kteří se chtějí pravidelně setkávat a vyměňovat si zkušenosti s kolegy z dalších společností i s dalšími odborníky z ČR a zahraničí. Členy Klubu jsou zástupci firem, jako je Česká spořitelna, ČEZ, Linet, Ravak, T-Mobile a další.

Vrcholem projektu bude Konference WebTop100 2005, která se uskuteční 22. září od 10 hodin v hotelu Andel's. Hlavním tématem konference bude Online Business. Účastní se jí zástupci marketingových, PR a IT oddělení firem, kteří budou mít příležitost seznámit se s názory uznávaných odborníků na marketing, webdesign a strategie webu pro maximalizaci reálné hodnoty korporátní prezentace. V roce 2004 se konference akce zúčastnilo 140 zástupců firem.

„WebTop100 je jedním z mála projektů, který pomáhá firmám v rozvoji jejich korporátních stránek tak, aby zvýšily svou konkurenceschopnost na mezinárodních trzích. Kromě toho dává pracovníkům těchto firem do ruky účinný nástroj pro zefektivnění jejich práce i investic do dalšího rozvoje firemních stránek,“ říká o projektu Tomáš Nielsen, ředitel programu a rozvoje podnikatelské sítě TUESDAY Business Network.

„Největší přínos projektu WebTop100 vidím v tom, že se veřejně hovoří o kvalitativních měřítcích webu. Dnes už zkrátka nestačí web mít. Je nutné ho mít takový, aby přinášel firmě kýžený efekt, aby plnil jasně definované cíle. Pokud firma neví, co od své webové prezentace čekat, nebo neumí svůj web pro plnění cílů uzpůsobit, může jí pomoci právě náš projekt,“ popisuje přínosy David Špinar, vedoucí projektu Dobrý web.

Organizátoři
TUESDAY Business Network je podnikatelská síť, sdružující profesionály z oblasti technologického podnikání (dodavatele, uživatele i další odborníky), poskytující příležitost pro networking, sdílení informací a zkušeností mezi podnikateli, investory, konzultanty a poskytovateli služeb v oblasti technologií a inovací. Hlavními aktivitami TUESDAY Business Network jsou pořádání seminářů a konferencí, podnikatelských misí, příprava průzkumů trhu a poskytování online služeb. www.tuesday.cz

Dobrý web je profesionální poradenské centrum v oblasti tvorby www stránek, správy jejich obsahu, internetového marketingu, optimalizace pro vyhledávače, informační architektury, přístupnosti a použitelnosti webových stránek. www.dobryweb.cz

BIZ je ekonomický měsíčník, který unikátně spojuje byznys, informační technologie a praktický management. Píše o skutečném využití technologií a Internetu v podnikání. BIZ je měsíčník
pro progresivní manažery a majitele všech typů firem. www.casopis.biz

WWW.WEBTOP100.CZ

Kontakt:

Petra Hubačová, marketingová manažerka
Tel: 296.202.211, mob: 602 786 418, hubacova@webtop100­.cz

Tomáš Nielsen, ředitel programu a rozvoje
tel: 296.202.211, mob: 602 463 507, nielsen@webtop100­.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).