Hlavní navigace

Pronájem kapacit na metropolitní optické síti InWay

[Tisková zpráva]

Sdílet

Pronájem kapacit na metropolitní optické síti InWay

Praha, 24. června 2005 – Společnost InWay, alternativní telekomunikační operátor, nabízí v rámci své metropolitní optické sítě službu pronájmu kapacit. Metropolitní síť slouží pro poskytování služeb konektivity na bázi Ethernetu s kapacitou 10, 100 a 1000 Mbps.

Služba pronájmu kapacit je vhodná pro ostatní telco operátory a větší firmy zvláště pro propojení místních bezdrátových sítí, poskytování internetové konektivity a okruhů pro telefonii (hlasových služeb na bázi VoIP i klasické telefonie). Využít ji mohou také společnosti, které mají vysoké nároky na širokopásmové připojení a často navyšují kapacitu, kterou je pak možné měnit plynule přesně podle potřeb.

Metropolitní páteřní optická síť v Praze, kterou společnost InWay uvedla do provozu před rokem, může nabídnout více než 200 přípojných bodů a další místa velmi rychle přibývají. Síť, kterou společnost budovala od jara roku 2001, je tvořena 5700 km optických vláken, což představuje přibližně 60 kilometrů tras. Díky zvolené architektuře (Ethernet) je možné síť z libovolného bodu flexibilně rozšiřovat. Nové přípojky lze v zásadě přidávat ihned po vyřízení příslušných povolení a souhlasů, je možné tedy postupovat v souladu se zájmem a požadavky zákazníků. Seznam ulic, jimiž optická síť probíhá, je uveden na adrese http://www.in­way.cz/.

Jak je možné metropolitní optickou síť InWay využít (přehled):

  1. Vysokorychlostní připojení k Internetu, IP VPN včetně systému Virtuálního Routeru a Virtuálního Firewallu
  2. Pronájmy kapacit, např. pro propojení Zákazník – Telehouse (i Telehouse jiných operátorů)
  3. Videopřenosy a videokamerové systémy, videokonference, vzdálený monitoring pracovišť
  4. Zálohování dat „network storage“ system (data jsou přenesena a bezpečně uložena v dohledovaném datovém skladu)
  5. Přenos hlasu po IP (VoIP) nebo klasické telefonie (přepínání okruhů).
  6. Připojení serveru zákazníka do páteřní hostingové sítě, bez nutnosti fyzického umístění serveru v kolokačním centru operátora (vzdálený housing).
  7. Dynamické (operativní) vyhrazování rychlosti pro veškeré aplikace, které používají Ethernet nebo IP vrstvu.
  8. Propojení na úrovni LAN-LAN (propojení WAN sítě poboček zákazníka s rychlostmi obvyklými v LAN sféře)
  9. Ethernet services (ELine i ELan = dvoubodová a vícebodová síť, transparentní vůči protokolu)

Nabízené služby jsou flexibilní co do kvality, objemu a perspektivy. Univerzální přípojky umožňují podle potřeby měnit parametry služeb, dávají prostor k vývoji a poskytování nových služeb jak společnosti InWay, tak i jejím zákazníkům a partnerům. To vše s plynulou možností ovládat nejen obsah, ale i kvalitativní parametry služby (od sdílené po garantovanou službu s SLA). Síť byla budována se značným ohledem na životnost a návratnost investic. Společně s použitým ethernetovým rozhraním dává jistotu, že dalších několik let nebude potřeba budovat k našim zákazníků novou infrastrukturu. Veškeré změny pak budou spočívat ve výběru jednotlivých služeb podle aktuální potřeby zákazníka.

O společnosti
InWay, a. s. vstoupila na telekomunikační trh v roce 1997 jako poskytovatel služeb Internetu (ISP) a obsahu Internetu (ICP). V roce 2001 získala licence k zřizování Veřejné pevné telekomunikační sítě a k poskytování Veřejné telefonní služby a stala se tak plnohodnotným alternativním komunikačním operátorem.

Nabídka společnosti obsahuje datové služby (trvalé připojení k Internetu po vlastní optické, metalické nebo FWA síti, služby VPN pro vytvoření bezpečné virtuální sítě), hlasové služby, pronájmy přenosových kapacit v metropolitních sítích, služby poskytování obsahu sítě, správu LAN s důrazem na jejich bezpečnost. InWay svým zákazníkům nabízí komplexní řešení, založené na individuálním přístupu. Na území hlavního města Prahy společnost v průběhu roku 2004 úspěšně zprovoznila vlastní optickou síť v rozsahu více než 60 km.

Více informací o společnosti InWay, a.s. najdete na http://www.inway.cz

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

InWay, a.s.
Stanislava Kučová
tel.: 724631240
e-mail: stana@inway.cz