Hlavní navigace

Platit pronájem, nebo koupit byt? Poradí Krotitelé dluhů

[Tisková zpráva] Jedenácté pokračování Krotitelů dluhů představuje matku dvou vysokoškoláků, kteří studují daleko od domova. Co je pro ni lepší? Koupit jim byt, nebo platit drahý pronájem? Vysílá ČT1 v úterý 17. března 2009 ve 21:40 hodin. Režie Jakub Motejzík.

Sdílet

Kateřina Milatová bydlí se svými dvěma syny ve Frýdku Místku. Je na ně sama. Jeden z mladíků již studuje v Brně na vysoké škole, druhý se k tomu chystá. Studium je sice bezplatné, jenomže i vysokoškoláci musí něco jíst a někde bydlet. A tak má Kateřina dilema: vyplatí se, když bude platit svým synům drahý pronájem? A nebo by bylo lepší koupit v univerzitním městě byt a splácet hypotéku? Kateřina hýří optimismem, v bance se dozvěděla, že na úvěr bez problémů dosáhne. Naši krotitelé však upozorňují na úskalí plánu paní Milatové. Pomohou jí při vyřizování půjčky, nebo najdou zcela jiné řešení?

Pořad Krotitelé dluhů připravuje do vysílání Centrum zábavné tvorby Televizního studia Brno České televize ve spolupráci se studiem FRAME100r.

Krotitelé se inspirovali rostoucím zadlužováním českých domácností a stoupajícím počtem lidí, kteří se dostávají do dluhových pastí a spirál. Témata jednotlivých dílů se týkají dluhů a exekucí, potíží v podnikání, chronických deficitů domácího rozpočtu a podobných témat. Diváci se dozví, jak mají komunikovat s věřiteli či exekutory, naučí se sestavovat splátkový kalendář a dostanou spoustu dalších užitečných rad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).