Hlavní navigace

Propojte si Microsoft Outlook s Facebookem a Windows Live Messengerem

[Tisková zpráva] Konektor pro sociální sítě je nově dostupný i pro starší verze Outlooku

Sdílet

Praha, 20. července 2010 – Microsoft uvolnil ke stažení konektor aplikace Outlook pro Facebook a Windows Live Messenger. Doplňek, který byl zatím k dispozici jen pro sítě LinkedIn a MySpace, uživatelům umožňuje propojit své kontakty v Outlooku s přáteli či známými na sociálních sítích a přímo z prostředí e-mailového klienta sledovat novinky z jejich okolí. Doplněk je nově k dispozici i uživatelům starších verzí Microsoft Outlook 2003 a 2007.

„Doplněk Outlooku pro Facebook a Windows Live Messenger navazuje na úspěšné propojení Outlooku s MySpace a LinkedIn,“ říká Aleš Růžička, manažer divize Information Worker ze společnosti Microsoft. „Propojení sítě Facebook s aplikací Microsoft Outlook však představuje ve světě sociálních sítí významný milník, protože jejich vzájemná spolupráce představuje sjednocení celosvětově nejrozšířenějšího e-mailového klienta s nejužívanější sociální sítí,“ doplňuje.

Podstatou konektoru je propojení osob, se kterými si dopisujete prostřednictvím aplikace Outlook, s jejich profily na sociálních sítích. Uživatelé tak mohou přímo vedle svých e-mailů sledovat aktivity svých přátel a známých včetně jejich fotografií. Přímo z prostředí Outlooku mohou také svou sociální síť rozšiřovat a kliknutím na jméno kontaktu pak zobrazit rychlý přehled aktivit dané osoby v sociální síti, její poslední e-mailové konverzace, společné schůzky a přílohy přijaté od této osoby.

Pro uživatele verzí Microsoft Outlook 2003 a 2007 je konektor k dispozici ke stažení na adrese http://www.mi­crosoft.com/dow­nloads/detail­s.aspx?Family­ID=b638cc14–11e5–448a-b5a6–4f553ce81b94&­displaylang=en. Uživatelé nejnovější verze Microsoft Outlook 2010 získají konektor prostřednictvím služby Microsoft Update.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.