Hlavní navigace

Prostřeno! Čtyři tety a vysmátý mládenec

[Tisková zpráva] Dámskou přesilovku ve východních Čechách bude vyrovnávat jediný muž – nejmladší účastník Patrik. Evidentně se ale těšil na jinou partu než na čtyři usedlé ženy. O zábavu se soupeřky až tak starat nemusejí, mladík se evidentně pobaví sám, směje se, aniž ví čemu. Až na výjimku podávají Východočešky přílohy z brambor, bílou vránou je čtvrteční hostitelka s německým hlavním chodem. Překoná Danušina večeře předsudky vůči německé kuchyni? A jak dopadne finále u Patrika, který má jen dvouvařič a jedny nervy? Rozkryje zvědavá Jitka Patrikovu sexuální orientaci, která ji zajímá snad víc než jeho bramboráky, které vznikly za velkých obětí až na několikátý pokus? Východočeské Prostřeno! se na diváky těší od pondělí do pátku v 18.00 na Primě. A žádná dieta to nebude!

Sdílet

Pondělí: všetečná ajznboňačka Jitka (50)
Jitka miluje červenou barvu a koření adžika. Naložená krkovička ani piškot s krémem dietní nebudou, americké brambory také nacucají ve friťáku něco tuku, zato jsou domácí. I starostlivé hostitelce se stane, že zapomene na pití. A zábava? Překvapivě neokoukaná.

Úterý: podnikavá důchodkyně Vlasta (72)
Ač je Vlasta nejstarší, nijak si vaření neulehčuje. Sroluje a naplní dvě rolády, čas zabere i domácí bramborový salát. A co teprve malé koláčky! Vlasta je nezmar. Patrik přesto objeví v jídle vlas a kiwi uprostřed předkrmu neocení. Vyhraje aspoň lízátko za nejlepší paměť?

Středa: přející šoumenka Lenka (40)
Také Lenka se zhlédla v roládách. Nešetří kaloriemi ani borůvkami, které na její bublaninu v létě nasbíral tatínek. Po dvou slaných štrúdlech z lístkového těsta a bůčkové roládě se smetanou nikomu kručet v žaludku nebude.

Čtvrtek: znalkyně skla a porcelánu Danuše (62)
Změnu přinese Danuše se zeleninovým salátem a křenovou omáčkou s brusinkami a špeclemi. Zda vítanou? Švábská obdoba naší svíčkové budí spíš rozpaky, stejně jako kupované košíčky s ovocem. Zachrání to zábava?

Pátek: smíšek Patrik (27)
Smíšek Patrik má minimální kuchařské zkušenosti a plně spoléhá na mixér a přenosný vařič. Teď mu ale do smíchu nebude! Stávkuje těsto i lívanečník na jeho královské bramboráčky s kuřetem, zlobí také jahodové berušky sedmitečné. Jarní toustové plachetnice jsou spíš estetický než kulinářský zážitek. Mládenec to ale vymyslel – kdo bude mít hlad, dojí se venku při pečení buřtů!

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).