Hlavní navigace

Prostřeno! Dámská jízda ze Zlínska a Moravskoslezského kraje

[Tisková zpráva] Tentokrát se bude Prostřeno odehrávat ve dvou krajích – ve Zlínsku a Moravskoslezském kraji. Opět se u jednoho stolu sejdou pouze ženy a užijí si spoustu legrace. Sice se opět potvrdí, že upřímnost není něžnému pohlaví tak úplně vlastní – účastnice často hostitelce říkají něco jiného, než co si o podávaném jídle doopravdy myslí. Je to taktika, nebo takt? Možná obojí, vždyť ve výsledku jde o 25 000 korun! Vyhraje je Daniela, Gabriela, Martina, Jiřina, nebo Marie? Sledujte pořad Prostřeno!, který začíná každý všední den v 18.00 na Primě.

Sdílet

Pondělí: vychovatelka Daniela (56)
Pod dost nelibě znějícím „kvašákovým koktejlem“ se skrývá poměrně standardní studený předkrm s kupovaným vlašským salátem. Masíčko je měkké, brambory inspirativní, jen ovoce na moučníku až moc kyselé. Zato Danielina zábava je promyšlená do posledního puntíku.

Úterý: servírka Gabriela (25)
Svou profesi Gabriela nezapře, o soupeřky pečuje opravdu na úrovni. Během večeře dojde ke spontánnímu veselí, výbuch smíchu zachvátí celý stůl. Kuře na medu budí větší očekávání, než si údajně zaslouží. Někdo to nerad sladkoslané. A zábava? Tak tu by ocenila doktorka Cajthamlová.

Středa: maminka Martina (25)
Martina má soutěživého ducha a miluje pohyb, takže soupeřky nepřiberou ani uprostřed týdne pod frenštátskými skokanskými můstky. Dámy dostanou pánské menu – steaky z argentinské roštěné s omáčkou z lišek. Pochutnají si? Bude hovězí šťavnaté?

Čtvrtek: pečovatelka Jiřina (50)
Pečovatelka o seniory, maminka a babička početné rodiny má navařeno na léta dopředu. Stále jí to ale evidentně nestačí a sama se sebekriticky nepovažuje za valašskou Rettigovou. Vyvaří jí krajová specialita maximum bodů, aby mohla vzít vnoučata na dovolenou?

Pátek: mistrová Marie (53)
Bývalá mistrová dnes mistruje doma, na zahradě a v kuchyni. Marie má u sporáku také natrénováno a podle dcery vaří skvěle. Zda bude její kuře na způsob kačeny hodno poslední večeře týdne, teprve uvidíme.

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.