Hlavní navigace

Prostřeno! Jedlíci brambor z Hané

[Tisková zpráva] Pořad Prostřeno se usídlil v Olomouci, kde se sejdou čtyři ženy a jeden mladý muž, kteří se předtím nikdy neviděli. Protože život je jen náhoda, náhodou byly všechny přílohy z brambor. Na konci týdne si soutěžící připadali jako sedláci z prvního slavného obrazu Vincenta van Gogha Jedlíci brambor. Už se na brambory nemohli ani podívat. Napínavý souboj o titul hostitele týdne uvidíte každý všední den od 18.00 na Primě!

Sdílet

Pondělí: elektromechanik Marek (24 let)
Elektromechanika Marka docela zaskočí, že je jediným mužem olomouckého týdne. A dámy si ho pěkně vychutnají. Co si vychutnají už méně, jsou zvířecí chlupy, které najdou v jeho nivové omáčce. Milovník fauny Marek ale bude trpět kvůli růžovým poutům, jež dámy objeví při šmejdění bytem. Stane se vděčným terčem lechtivých vtípků a všetečných otázek, kvůli nimž zčervená až za ušima.

Úterý: pošťačka Eliška (34)
Svérázná matka dvou dcer dává Markovi nejvíc zabrat. Eliška se ráda baví. V kuchyni svého panelákového bytu připraví čtyřchodové menu, kam zařadí manželovu oblíbenou zelňačku. Jídelníček je trochu nesourodý a na krkovičce zapečené se slaninou a sýrem eidam ztuhne v téměř nepoživatelnou krustu. To se sýru občas stává, jinak ale není žádný důvod ke stížnostem.

Středa: cestovatelka Jarmila (73)
Uprostřed týdne se už všichni moc těší k nejstarší účastnici olomouckého týdne, Jarmile. Jsou zvědaví, co se skrývá pod hlavním chodem – vosí hnízda. Brambory to výjimečně nebudou. Splní Jarmilka očekávání hostů? Nic nezkazí pravým Sachrem, který se naučila jako au pair ve Vídni. Jarmila se nezdá, ale tahle zcestovalá dáma, se v průběhu soutěže docela odváže!

Čtvrtek: hudebnice Adriana (21)
Mladá maminka je Romka a do soutěže se přihlásila, aby rehabilitovala své spoluobčany v očích veřejnosti a předvedla, že mohou žít na úrovni. Dočkají se hosté nějaké romské speciality? Adriana umí vařit a rozjede dobrou zábavu. I když diskuse kolem stolu občas zaútočí na hranici korektnosti, sympatická hostitelka to ustojí a možná dosáhne i na slušný počet bodů. Nebo ne?

Pátek: švadlenka Lenka (41)
Čtyřnásobná maminka s příjmením Krejčí se vyučila švadlenou. Lenka by si výhru moc přála, protože není v jednoduché situaci. O to víc jí všechno padá z ruky – je nervózní a dostane se do časového skluzu. Na hlavní chod se záhadným názvem šuba si hosté počkají, moučník se ale povede na jedničku. O hostiteli týdne ale nakonec rozhodnou body, jen ty se počítají, jak se ve finále pořadu Prostřeno opět názorně ukáže.

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.