Hlavní navigace

Prostřeno! Jihočeské hody – pouze pro dámy!

[Tisková zpráva] Jihočešky se těšily na Jihočechy, žádní však nedorazili. Nejmladší účastnici je teprve 17 let! Nízký věkový průměr účastnic dohání zralá švadlena Jaroslava. Těšit se můžete na fondue, které většina z přítomných ochutná poprvé. Nenechte si ujít ženské triky a kulinářské pokusy již od pondělí 2. 5. až do pátečního finále na Primě!

Sdílet

Pondělí: manekýnka Eva (18)
Dlouhovlasá brunetka Eva přiznává, že tohle menu vaří poprvé. Budějovická rodačka zahájí plněnými rajčaty a vývarem s kapáním místo avizovaných nudlí. Hlavní chod – fondue – většina účastnic nezná. Čtyři druhy masa jsou bohužel neochucené, což nespasí ani vlastní omáčky, a štrúdl z kupovaného těsta zůstal v troubě déle, než měl. Zachrání to fotbálek?

Úterý: vojanda Petra (21)
Blondýnka Petra netrpí nedostatkem sebevědomí. Neustálými otázkami si říká o pochvalu. Když se jí nedočká, umí se pochválit sama. Pizza trojhránky z kupovaného těsta nejdou ukousat, zelňačka v chlebu se trochu zdrcla, masový špíz stačil vyschnout a ovocný pohár není žádná sláva ani věda.

Středa: mistrová Jaroslava (59)
Letitou kuchařku z Vodňan půvab a mládí konkurentek nezaskočí, vždyť mistrovala švadlenkám. Jihočeský týden je polévkový a bramborový. Jaký bude vývar s nudlemi a knedlíčky? Po obložené roštěnce se podává první pořádný moučník – piškotové kornouty.

Čtvrtek: pečovatelka Anna (17)
Tak mladá a už tak šikovná? Nebo jen troufalá? Studentka Anička ještě nemůže pít alkohol, ale kritikou nešetří. Zahájí třetím předkrmem z lískového těsta. Jaká bude její svíčková s knedlíkem? A co ukrývá Aniččino sladké tajemství?

Pátek: zpívající motorkářka Tereza (27)
Co přichystala svůdná rockerka a motorkářka k poslední večeři? Budou šneci dalším překvapením z těsta, nebo se na talířích objeví opravdoví hlemýždi z parku? A co to zrní v polévce? Čím překvapí roláda z mletého masa či Luciášova laskomina? A dočkáme se ve finále živé hudby?

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.