Hlavní navigace

Prostřeno! Kurz sebeobrany na Vysočině

[Tisková zpráva] Mladý kolektiv tří žen a dvou mužů bude soutěžit na Vysočině o 25 000 korun. Jmenovkyně Lucie se hned snadno odliší – jedna bude „malá“ a druhá „velká“. Svoji roli sehraje náhoda, během vaření dojde plynová bomba. Naštěstí má hostitelka k ruce dva šikovné mládence. Proč si k ní ale mají soupeři vzít tepláky? A proč se do soutěže hlásí lidé, kteří nemohou skoro nic jíst? Proč pečou palačinky kuchařky, které na rovinu přiznají, že jejich přípravu většinou raději nechávají na partnerovi? Proč je jídlo studené a nápoje teplé? Podobné otázky napadnou diváky, kteří si nenechají ujít další týdenní porci amatérského vaření na Primě s trefnými komentáři Jany Bouškové a Václava Vydry.

Sdílet

Pondělí: cibulářka Petra (25)
Pekáč, na který Petra rozprostře své karamelové řezy, se nevejde do trouby. Pro ostré slůvko nejde daleko, skoro jako když v kuchyni láteří šéf! Ten by ale vařil francouzskou cibulačku jinak. Mladá maminka ještě neví, že dva účastníci nejí syrovou cibuli a dvě soupeřky trápí trávení. Cibulí proto nešetří a zariskuje i s olivami.

Úterý: oslavenec Richard (29)
Mladý otec slaví narozeniny. Protože by si jako dárek rád odnesl 25 000 korun, na mase nešetří. Sladká úprava na medu ale zdaleka nenadchne včelařovu dceru, pro ženy je zase v zeleninovém vývaru příliš pepře. Zato Ríšovy řezy Míša všechny soupeře nadchnou!

Středa: osobitá „velká“ Lucie (31)
Lucie samozřejmě netuší, že jí při vaření polévky dojde plynová bomba. Nevítaná přestávka poznamená kvalitu kuřecího krému, který bude drhnout v krku. Voňavé uzené podusí v cole, což prý masu dodá chuť karamelu. Bohužel je to ale další sladkoslaná kombinace. Přinesou jí cenné body skvělá péče o hosty, čokoládové fondue a domácí zmrzlina?

Čtvrtek: benjamínek Ondřej (22)
Ondřej si notuje s „malou“ Luckou. Snad si dokonce plánují rande. Zaimponují si i jako kuchaři? Další kombinaci sladkého a slaného přinese Ondrova sýrová roláda s ovocem. Ale jeho maďarská příloha ke španělským ptáčkům je po bramborové lavině vítaná změna.

Pátek: princezna na hrášku Lucie (20)
„Malá“, ale šikovná je Lucie, které jde vaření od ruky jedna radost. Jak to, že jejímu delikátnímu trávení najednou nevadí cibule, česnek, listový špenát a plesnivé sýry, když jí u konkurence vadilo i zrnko hrášku? Lucie je hráčka a ostatní mají pocit, že i kdyby vařila jak pánbůh, mají jí co vracet.

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.