Hlavní navigace

Prostřeno! Masožravá chvilka u Pavla Soukupa

[Tisková zpráva] Poslední z pětice tvůrců seriálu Cesty domů, u koho se všichni sejdou, je Pavel Soukup. Své kolegy pozval na oběd na chalupu u Kutné hory. I když je strašil, že jim nabídne jen suchary a piškoty, nakonec pro ně připravil opulentní hostinu.

Sdílet

Při natáčení byly i Pavlovy dcery Pamela a Patricie, ale hlavně manželka Isabela, vášnivá kuchařka. S vařením svému muži pomáhat nesměla, to pravidla soutěže nedovolují. Ale mohla připravit bonus mimo nahlášené menu, jako třeba Kamila během svého hostitelského dne nabídla francouzské sýry nebo Veronika zeleninový salát. Protože ale Isabela odjakživa trpí strachem, aby náhodou pozvaná návštěva netrpěla hlady, připravila bonusů minimálně deset. Obě dcery jí pomáhaly, přesto Isabela přiznala, že spát šla až k ránu. Natáčení totiž začínalo už v půl osmé, protože hosté měli přijet v poledne a Pavla Vitázková musela nejpozději v patnáct hodin vyrážet do Brna, kde měla večer představení v divadle.

Co si Pavel pro své hosty připravil? Jednotlivé chody pojmenoval tajuplně, aby nikdo do poslední chvíle nevěděl, co ho čeká. Předkrm nazval „Drákulova vejce“, hlavní chod „masová žranice“, k ní naplánoval jako přílohu „utopené brambory“ a tečkou na závěr měly být „opičí placičky“. K nahlášenému menu ale na hosty čekaly ještě řecké tzatziki s pita chlebem, šunkové rolky s křenem, rajčata plněná rybí pomazánkou, husokachna na medu i naslano, kuřecí a kachní jatýrka, vepřové koleno, husí a zvěřinová paštika nebo hrudky z mletého masa a další dobroty.

Když se hosté sjeli, Pavel na jejich chuťové buňky zaútočil hned ve dveřích. Zatímco on nabízel hostům drink na uvítanou, mladší dcera Pamelka držela tác s tzatziki a pita chlebem. Hosté se pak posadili ke stolu a pustili se do předkrmu, Pavel sledoval, komu co chutná. Jiří Adamec u jídla vyprávěl, že od včerejšího večera u Pavly krásně vyhladověl. „Byl jsem rozumný a nepřecpal se. Když jsem přijel domů, dokonce jsem si ještě namazal chleba s máslem,“ přiznal

Po moučníku se všichni zúčastnění shodli na tom, že to byl náročný týden, který si ale přesto užili. A kdo vyhrál? Na to se budete muset podívat již zítra ve speciálním vydání pořadu Prostřeno! na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).