Hlavní navigace

Prostřeno! Na severu Čech soupeří se ostošest

[Tisková zpráva] V Podještědí a Českém ráji se kritizuje a soupeří o sto šest. Také se tam nešetří kaloriemi, slaninou, houbami a kořením. Ať to stojí za to, všechno ovoníme špekem a smažíme na vrstvě oleje, i když to předtím kritizujeme! Jenže anglická slanina není samospasitelná, stejně jako zbytečně přeplácané menu všemožných chutí. Kolem sporáku se utkají tři ženy a dva mladší muži, dvě zástupkyně něžného pohlaví jsou už v důchodu. Kdo ze Severočechů si nakonec odnese kýžených 25 tisíc korun a stane se dalším hostitelem týdne, uvidíte na Primě od pondělí do pátku vždy v 18.00 hodin.

Sdílet

Pondělí: rázná maminka Radka (34)
I když má dvě malé děti, stihne toho nenápadná mladá žena hodně. Rodinu, postupnou rekonstrukci domu, pomoc manželovi v restauraci a hotelu i starost o zahradu. Radka vystudovala obchodní akademii a pracovala jako počítačový grafik. Je rázná natolik, že při vykosťování kuřete ulomí nůž. S ničím se nepáře, občas něco skončí na podlaze. Dominantní a soutěživá maminka miluje děti, které mají doma perfektní zázemí, k soupeřům ale moc empatická není. Co na srdci, to na jazyku. Ostatním nezapomene jediné slůvko kritiky a umí jim to pěkně vrátit. Radka je spíš sváteční kuchařka, ale její sýrový mls, grilované maso a hlavně smažená zmrzlina soupeřům zachutnají. Uvidíme, kolik bodů nakonec mamince na mateřské dovolené udělí. Zůstanou Severočeši spravedliví, jako byli jejich předchůdci z okolí Brna a Prahy?

Úterý: milovník slaniny Jan (32)
Obchodní zástupce v oboru stavebnictví a nejmladší z účastníků má již rodinu, s níž žije ve zrekonstruovaném panelákovém bytě na okraji Liberce. Ve volném čase se rád věnuje rybaření, sportu a vaření, v němž se prý neustále postupnými krůčky zdokonaluje. Přestože loví ryby, v jeho menu žádného šupináče nenajdeme. Zato chce ulovit výhru. Sám velmi štíhlý Jan na zažívání svých soupeřů nemyslí. Zřejmě sdílí zažitý názor, že co je nezdravé, je nejchutnější, a proto nachystá opravdu těžké menu. Slaninou se v jeho plněných žampionech startuje, je součástí i hlavního chodu se záhadným názvem prasečí oči. Zeleninu zastupují sušená rajčata, stejně jako v pondělí. Víno se podává, ale o vodu museli žízniví hosté sami požádat. Jak to v úterý Honzovi spočítají dvě velké kritičky Radka s Miladou?

Středa: motorkářka Milada (57)
Invalidní důchodkyně žije aktivně. Miluje jízdu v autě a se svým o dvanáct let mladším manželem také projížďky na motorce. Ráda vaří a pečuje o velkou zahradu, kam své hosty rovněž zavede. Soupeře by v kuchyni menšího venkovského domku ráda ohromila svým kuchařským uměním. Prý upřednostňuje klasiku a nedělá kořeněná jídla. Kritická Milada se ale sama dočká kritiky. Začne docela pracnou kuřecí paštikou v těstíčku, jenže pro Radku je to obyčejná sekaná. Přidala do ní také slaninu, na kterou si předchozí večer stěžovala. Její pangasius po čínsku není pro rybáře Honzu žádná ryba. Navíc má prý nestravitelnou kůži a mléčná kalábrijská polévka s houbami, tu si mohla Milada rovnou odpustit. Získá alespoň dvacet bodů?

Čtvrtek: řidič sanitky Václav (35)
Zatím spíš nenápadný Václav je prý ve skutečnosti výbušný nervák. Snad to nebude ve čtvrtek hotový výbuch! Svůj temperament projevuje při hudbě a zpěvu, což je hostitelův koníček. Návštěvu pozve do Mladé Boleslavi, kde žije s rodinou v bytě 3 + 1. Václav nemusí houby, a že si jich zatím užil a ještě užije dosyta! Sám si zveršoval menu, jehož sloky ale soutěžícím neprozrazují vůbec nic kromě samochvály. Ta, jak víme, smrdí; snad se nebude týkat i předkrmového salátu z toho, „co najdu v lednici a v kredenci“.

Pátek: pracující důchodkyně Alena (62)
Pětinásobná babička si přivydělává jako manažerka kvality v České Boleslavi. Nejraději ale tráví čas na své chalupě blízko Sobotky, kam také pozve na závěrečnou večeři své soupeře. Miluje totiž přírodu a ráda vyráží na výlety do krásného okolí Českého ráje. Alena si stěžuje, že nemá pro koho vařit, tak si to v pátek vynahradí. Čím pohostí krajany v prostředí venkovské chalupy, kde se bude nádherně šmejdit? Vařit a péct se bude na kachlových kamnech, což může být docela náročné, když oheň přestane poslouchat. Alena zvolila klasické menu. Krajovou polévku s houbami a hovězí péro se špenátem a bramborovými šiškami. Část výhry by věnovala na bohulibé účely, třeba jí ve finále pomůže prostírání ve tvaru čtyřlístku pro štěstí.

Kdo vyhraje v Severočeském kraji? Sledujte další Prostřeno! Každý všední den od 18.00 od pondělí 11. 10. na Primě.

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).