Hlavní navigace

Prostřeno! na Vltavě

[Tisková zpráva] Týden křtěný Vltavou a Labem přinese zajímavé okamžiky. Tři ženy a dva muži tvoří nesourodou partu. Mladší ženy taktizují, příjemnou atmosféru udržuje hlavně Milan. Standa pohostí soupeře na lodi, kde se to pěkně houpá. Snad nikdo netrpí mořskou nemocí!? Pro „námořnický“ večer se rozhodla i Lucie. Zábava jako v kroužku ručních prací nikoho dvakrát nenadchne. Kdo nakonec zaboduje a vyhraje 25 000 korun, uvidíte v pořadu Prostřeno! v 18.00 na Primě.

Sdílet

Pondělí – servírka Veronika (23)
Mladá maminka čeká druhé dítě a moc jí nechutná. Jídlo soupeřů je podle ní příliš kořeněné. Podává vepřové na chilli a medu a jako bývalá servírka sklidí pochvalu za péči o návštěvu.

Úterý – námořník Standa (54)
Snad se nebude večeřet v přístavišti hausbótů v Podolí? Ale ano, rybář Stanislav si nechal vyrobit loď, na které z romantických i úsporných důvodů bydlí. V kuchyňce uvaří polévku z hlívy a candáta v těstíčku. Veronika houby nejí a dělá se jí špatně. Pozře připálenou rybu z nové pánve?

Středa – ambiciózní Lucie (26)
Mladá paní také naplánovala večer v námořnickém duchu. Zkazí jí náladu, že přišla na řadu až jako druhá? Nebo napře síly, aby „menu z podpalubí“ dopadlo lépe než Standovo? Stejně to schytá za brambory a špinavé sklenice.

Čtvrtek – pohodář Milan (35)
Ve funkcionalistickém bytě se chystá italsko-francouzská hostina. Vitello tonato – to znamená kohoutek na víně – a dort z mascarpone mají šance na úspěch. Hostitel si ale nechá pro sebe, že v omáčce na telecí jsou ančovičky a kapary. Pórková polévka nejede Lucii, alkohol v hlavním chodu zase Veronice a Tereze.

Pátek – kreativní Terezie (57)
Dá se Tereza dohromady se Standou? Na vlastnoručně vyšívaném prostírání přistanou předkrm à la bomba, plněná kuřecí stehna a rozmarýnové brambory. Závěrečné pusinky budou málo sladké. Stejně jako hostitelčina ústní kritická bilance.

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.