Hlavní navigace

Prostřeno! navštíví „VIP host“

[Tisková zpráva] V Praze se sešla prima parta, vášně a emoce se zklidnily. Prostírají čtyři ženy a jeden muž. Nebo jde o naprostý babinec? Uprostřed týdne se totiž v Michalu dobrovolně promění Michal, který dá průchod své zálibě v převlecích. Bezprostřední Míša už patnáct let organizuje a vystupuje v travesty show. Nenechá si tedy ujít příležitost a po večeři přijde jako Helena Vondráčková. První hostitelku šokoval, když ji hned po příchodu políbil a na schodech poplácal po zadečku! Ještě více ji ale dostal jeho životní příběh. Je to skutečně silná káva.

Sdílet

V úterý upeče kuře pohledná blondýna Markéta, již třetí handicapovaná soutěžící v řadě. Po čelním střetu s kamionem má zchromlou ruku, je to ale holka šikovná. A jak si povede zbytek účastnic? Měly smůlu na suroviny. Skončí to hromadnou otravou? Kdepak, budou se vám sbíhat sliny. Kdo už hoří zvědavostí, ať si v 18 hodin zapne od pondělí do pátku Primu a uvidí mnohem víc!

Pondělí: účetní Renáta (39)
Když Renata v kuchyni svého příjemného domku v Řeporyjích rozbalila tácek s porcovaným hovězím, zděsila se! A dobře si jako účetní spočítala, že tyhle španělské ptáčky do gastronomického nebe neodletí. Spíš do koše. Jak si poradí? První plátek ujde, ale co ten zbytek? Odhodlá se nazelenalé maso reklamovat? Nebo zatím neznámým hostům předloží jen poctivé domácí knedlíky? Bude Romčin úžasný koláč opravdu úžasný? Renáta je ze všeho tak nervózní, že zapomene na pití.

Úterý: odvážná Markéta (30)
Paničce možná v kuchyni pomáhá čarovat pejsek Merlin, ale i přes úraz, který Markétě částečně znehybnil zápěstí, jí jde vaření od ruky jedna radost. Servírka a go-go tanečnice, která je kvůli ruce doma, prozíravě volí jednodušší recept s kuřecím stehnem a bramborovou kaší. Markétu pro změnu potrápil salát, na němž si už částečně smlsli slimáci, takže salátové lodičky téměř nedopluly z kuchyňského přístavu na stůl. Zatančí hostitelka u tyče, nebo naplánovala neškodnou zábavu à la školní družina?

Středa: excentrik Michal (35)
Michal, který by se rád zviditelnil, to rozbalí uprostřed týdne. Návštěvu šokoval, když ji uvítal jako hostitelka Michala. Evidentně si to užívá a ještě stihne připravit složité francouzské menu s paštikou a panenkou. Troufne si i na crème brûlée, který dělá teprve podruhé. Václav Vydra ztrácí přehled a obává se, aby se hostitel při líčení těžkých životních peripetií nejen nepořezal, ale rovnou nepodřezal! Kdepak, Míša uroní pár slz a pak vklouzne do kostýmu Heleny Vondráčkové, aby zdrcené ženy opět rozesmál.

Čtvrtek: oblékačka nevěst Marcela
Strojí nevěsty, ale sama je rozvedená. Matka dvou synů se tak dlouho rozčilovala u televize nad neumětelstvím některých účastníků pořadu Prostřeno, až ji mladší syn přihlásil, ať si to vyzkouší na vlastní kůži. Subtilní Marcela je po Renátě druhá amatérská kuchařka, která vsadí na českou klasiku. Čí knedlíky budou lepší? Jaká bude omáčka? Pasírovaná, nebo mixovaná? A stanou se Marceliny bavorské vdolečky vítězem všech sladkých teček z Prahy?

Pátek: podnikavá maminka Šárka
Půvabná, dominantní a energická Šárka dělala modeling, dnes se věnuje hlavně ročnímu synkovi a své uklízecí firmě. V kunratickém bytě s předzahrádkou nenajdete ani smítko, bohužel ani pepř a sůl. I nyní se na soupeře chystá kalorická bomba v podobě pečínky z vepřové krkovičky a panenky s dvojitou přílohou. Předkrm a moučník inspirovala Itálie. Další sladkoslaná kombinace není výjimečně s brusinkami. A pozor, podává se jediná polévka týdne – s domácími nudlemi od tchyně!

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).