Hlavní navigace

Prostřeno! Recepty Pavly Vitázkové plné překvapení

[Tisková zpráva] Čtvrtým hostitelem aktérů seriálu Cesty domů bude Pavla Vitázková. Herecké kolegy a pana režiséra pozvala na večeři do domu své kamarádky Jany, na okraji Prahy. Čím u svých strávníků nejvíc zaboduje a co na sebe prozradí režisér Jiří Adamec?

Sdílet

Vařila sice v krásné kuchyni, ale přece jen měla nevýhodu cizího prostředí. „Ono je něco jiného, když u kamarádky přespíte a víte, kam přesně ráno sáhnout pro kafe, nebo když tam máte připravit několik jídel a hledáte každou vařečku nebo hrnec. Budu se holt Janičky průběžně ptát,“ smála se. Pro své hosty si Pavla připravila pokrmy ve stylu francouzské kuchyně. Jako předkrm dýňovou paštiku, pak hrachový krém, pstruha na bylinkách s bramborem a smetanovou omáčkou a na závěr čokoládový dortík. Menu jí pomáhala sestavit právě majitelka domu Jana, pro kterou je vaření a všechno, co s ním souvisí, velký koníček a některé z receptů sama vymyslela. Pavla několikrát využila nápovědu a poprosila Janu, aby jí řekla, kde co v kuchyni má. Když prostírala stůl, chtěla ještě přeleštit skleničky. Talíře pak ozdobila snítkou čerstvého rozmarýnu a šla se připravit na příchod prvních hostů.

Ti na sebe nenechali dlouho čekat. Trochu problém se dostavit měl jen Jiří Adamec, protože taxikář nemohl najít udanou ulici. Jana totiž bydlí v nově postavených domech, jejichž poloha zřejmě ještě není na mapě. Když si všichni hosté povídali, co dělali celý den, Jiří Adamec se vrátil ke včerejšímu večeru u Kamily, kde se hodně přejedl a bylo mu těžko. A svým kolegům prozradil, že mu bylo dokonce tak těžko, že se jeho žaludek rozhodl zbavit všeho, co mu překáželo. „V tu chvíli mi bylo tak dobře, že bych si klidně dal zase něco k jídlu. Dneska jsem si ale naordinoval odlehčený den. Od rána jsem jedl jen jogurt a dva krajíčky chleba. Cítím se dobře, nemám extrémně velký hlad a těším se, co nám Pavla uvařila.“ Toho se naštěstí bát nemusel. „Vymyslela jsem si pro vás fyzicky nenáročnou zábavu, při které se opravdu nemusíte zvedat od stolu a která souvisí s mou seriálovou profesí.

Jakou zábavu si Pavla Vitázková pro své hosty připravila a jak jim chutnalo její menu, uvidíte již zítra v 18.00 v pořadu Prostřeno na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).