Hlavní navigace

Prostřeno! Riskovat před důležitou večeří se nevyplácí

[Tisková zpráva] V Ostravě a okolí se odehraje jeden kuchařský karambol a ve finále nás čeká překvapivý precedens. O tom, že je riskantní před kamerami experimentovat s nevyzkoušeným receptem, se už přesvědčil nejeden účastník pořadu. Tentokrát kvůli tomu ukápne pár slziček mladé paní Kateřině. Poslední hostitelka se ukáže nejen jako atraktivní šik žena s jiskrou a dobrá kuchařka, ale také jako člověk s velkým srdcem! Nenechte si ujít pořad Prostřeno! Každý všední den od 18.00 na Primě.

Sdílet

Pondělí: hospodyně Eva (36)
Jako invalidní důchodkyně tráví Eva nejvíce času ve svém domě. První večeři proto pojme v domácím stylu. Lehkou rukou upeče králíka na smetaně s kynutými knedlíky a rovnou do omáčky naservíruje i zelný salát. Nebude to vadit Andree, která miluje zeleninu, ale nemusí králíka? Dětská hra a ořechová bábovka s kávou a vaječným likérem partičku stmelí.

Úterý: nešťastnice Kateřina (24)
Mladá maminka Kateřina se plácla přes kapsu. Udělá minutková kachní prsa na pomerančích. Ostatní přílohy jsou ale tradiční. Červené zelí mají podle plánu doplnit knedlíky z řidšího těsta podle nevyzkoušeného receptu. Kateřina je vaří na páře a hrubě se nepovedou. Vypomůže sousedka s hotovým knedlíkem? Možná to spasí zábava!

Středa: trémistka Andrea (34)
Sympatická, ale trochu zakřiknutá trojnásobná maminka Andrea uvaří ve svém úhledném bytečku špízy a upeče dort zvaný Krtkův. Sama jí jako ptáček, porce ale roznáší pořádné. Chce, aby všechno klaplo na jedničku a hosté se u ní cítili co nejlépe. Překoná trému a ostych?

Čtvrtek: záhadný Martyn (24)
Mladík mnoha zájmů a profesí se o gastronomii a stolování evidentně zajímá. Hosté zatím netuší, co se skrývá pod jeho menu, nikdo si nemůže předem naladit chuťové buňky. Prozradíme, že Martyn umí nejenom šít, ale i vařit. Např. pod torerem se skrývá carpaccio z červené řepy s treskou a pršutem. Na své si přijdou milovníci zeleniny, stejně jako estéti a vyznavači klidnější zábavy.

Pátek: živel Pavla alias Karolína (38)
Suverénka Pavlína, která si říká Karolína, táhne celý týden. Energická maminka dvojčat ochotně předvede svůj příbytek s klavírem a nabídne večeři s telecím na hříbkách a závěrečným štrúdlem se zmrzlinou. Andrea telecí ještě nikdy nejedla a Eva ho nepozře, protože kdysi pracovala na jatkách. Jak dámy pobaví svérázná slepá bába v Martyho podobě?

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).