Hlavní navigace

Prostřeno! Ohňostroj, stávkující trouba a zlomený nůž

[Tisková zpráva] Od pondělí se bude prostírat ve stověžaté matičce, i když rodilým Pražákem není nikdo ze čtyř mužů a žen, kteří se navzájem navštíví, pohostí a pobaví. Diváci se mohou těšit na ohňostroj nad pražským Montmartrem, na stávkující troubu ze Suchdola, nůž zlomený o vlastní hovězí na Proseku a výměnu názorů na Chodově. Tři soupeři vaření rozumí, nejmladší se snaživě učí, zato milovník Hermelínu toho o vybrané gastronomii moc neví. Co hosty spojuje? Adresa a mládí – nejstarší Robert má Kristova léta. Další premiérové Prostřeno! voní rozinkami a medem, jiskří kontrasty a názory a překvapí zajímavým finále. Prostřeno! z Prahy se těší na diváky každý všední den v 18.00 na Primě.

Sdílet

Pondělí: čerstvý ženáč a recepční Mirek (32)
Mirek se pochlubil nedávno uzavřeným registrovaným partnerstvím. Zatímco v soukromém životě vaří pro svou lásku, v pondělí s láskou uvaří pro své soupeře. Oblíbené menu jeho přátel zní slibně a letně lehce. Distingovaný Slovák Miro ví a zná, vždyť pracuje ve špičkovém hotelu.

Úterý: sebevědomý Robert (33)
Sólo pro Roberta nedopadne podle představ, i když hostitel o vysokém bodovém zisku nepochybuje. Přitom se pustí do nevyzkoušených receptů a o vlastní plátek hovězího na víně si dokonce zlomí nůž. Krokety a dortový korpus koupí hotové. Nastávající otec nežije v harmonickém prostředí a disharmonie naruší i čtvrteční večeři u Michala.

Středa: podnikatel, gurmán a boxer Pavel (31)
Milovník bojových sportů a vybraných delikates jídlu rozumí a v kuchyni a kolem stolu se pohybuje se samozřejmostí profesionála. Pavlovo francouzské menu s tomatovým tataráčkem méně znalé hosty poněkud zaskočí. A krustičku na svém crème brûlée udělá opravdu letlampou! Ocení to soupeři a dosáhne vysněné čtyřicítky? Ani zábavu Pavel rozhodně neodbude. Pro někoho bude trochu nebezpečná, pro Silvii moc třaskavá.

Čtvrtek: snaživý řidič Michal (22)
I ve čtvrtek uvaří chlap. Nejmladší účastník pořadu se kasá, že je gurmán, ale chybí mu praktické zkušenosti i znalosti ohledně skladby jídelníčku. Dostaví se nervozita, občas něco upadne… Jak to Michal vybalancuje? Uválí včas taštičky i šneky? Dopeče svůj „tvarohový krémeš“? Michala se dotknou Robertovy pomluvy. Je třeba nalít si čistého vína, i když to nebude ročník 1998 jako včera u Pavla.

Pátek: kultivovaná maminka Silvia (30)
Diváci pookřejí, když na scéně zazáří milá maminka Silvia. Jediná žena pražského týdne je Slovenka, toho času na mateřské dovolené. Čeká ji ale nemilé zdržení, trouba stávkuje, a tak musí své kuřátko a brambory upéct u sousedů. Hlavní ale je, že to na výsledku nebude znát. Vkusná a šikovná Silvia neztrácí rozum, proto má i přes vzniklé potíže slušnou naději na titul hostitelka týdne!

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).