Hlavní navigace

Prostřeno: Tvrdý souboj ostravských hospodyněk

[Tisková zpráva] Pořad Prostřeno z Ostravy bude čistokrevný „babinec“. Čtyři mladé ženy jsou již zasloužilými maminkami. Dokonce i pondělní hostitelka Mája, která svatbu s otcem svých dvou dětí teprve chystá. Středeční Šárka se přihlásila kvůli synovi, čtvrteční Kateřina pečuje o dceřin divadelní a hudební talent. Dcerka dokonce zorganizuje zábavu. Páteční Míša si myslí, že sůl je nad zlato, ale všeho moc škodí. Bude se poslední moučník týdne – Braillovo tajemství – konzumovat poslepu? Úterní Ivanka je opravdu delikátní strávník, který nejí to i tohle, a hlavně cibuli.

Sdílet

Přesto si ji užije měrou vrchovatou, někdy možná i natruc… Byť skvělý domácí vývar s knedlíčky se třikrát za sebou trochu přejí, jinak jsou ale ostravská meníčka pestrá, předkrmy povedené a zábava originální. Jenže nešvary čistě dámské společnosti stejně časem prolomí pracně udržované dekorum. Uvidíte sami v dalším týdnu s kulinářskou soutěžní show Prostřeno na TV Prima, kde se hraje o 40 000 korun!

Pondělí: zahradnice a tanečnice Marie (24)
První hostitelka Marie zvaná Mája ještě neví, že vyhlížený muž nepřijde. Je nervózní, vajíčko do předkrmu nedovařila. To se stává, když si někdo myslí, že stupeň uvaření prozradí skořápka… Bohužel rozhodují minuty, takže vejce nahniličko skončí v koši. A to Marušku čeká vaření více než tuctu křepelčích vajec do špenátové polévky. Už teď je ale jasné, že si Ivana, kverulantka týdne, „vzpomínku na školní kuchyni“ nedá. Ani brynzu a cibuli? Nic takového nesmí ani spatřit… Takže pojí špízy bez cibule. Navíc oschlé. A možná přijde kouzelník…

Úterý: delikátní strávnice a kadeřnice Ivana (30)
Odehraje se vendeta za včerejšek? Ivana je introvert a nervák, ale urputně soutěživý. Zvláštní ženský druh, který prý nerad nakupuje oblečení. Zato ráda uklízí, takže je u ní milo a voňavo. Soudě podle menu také ráda vaří. Odpůrkyně pikantních chutí a cibule si troufne na odvážný česnekový krém s pálivou klobáskou. Tedy – spíš na česnekovou kaši… Hlavní chod neoslní, maso nic moc a fazolky asi příliš mražené. A co mascarpone s letitým balsamicem? Zkaženým, nebo tak cenným? Druhá varianta je správně. Ale čemu se soupeřky pořád tak smějí?

Středa: chovatelka a ezoterička Šárka (36)
Maminka malého Toníčka, kvůli kterému se do soutěže přihlásila, chce vyhrát. Je to velká pohodářka. Směje se vlastním chybám a natáčení bere s nadhledem. Pro smysl pro fair play je Šárka většině hostů sympatická. Dámy procházejí bytem, jako by to byla zoologická zahrada. Žijí tu tři kočky, leguán, osmáci a rybička. Vyhýbají se krabicím, protože čtyřčlenná rodina se z bytu s výhledem na Lysou horu brzy přestěhuje do vlastního. Hostitelka se zabývá automatickou kresbou a grafologií. Pomůžou jí tyto schopnosti při vaření? Nebo by se hodila spíš automatická vařečka? Ivanka brblalka totiž zase poněkud zahustí atmosféru…

Čtvrtek: individualistický živel Kateřina (38)
Vítejte v Kačerově! Rozvedená Kateřina má přezdívku Kačer a její talentovaná dcera Malý kačer. Bydlí v domě se zahradou, v bytě mají pec, kolovrátek a starou kolébku. Folklorní ráz má i taneční zábava v plenéru. Obchodnice Kateřina studuje psychologii, leze po horách a píše. Vtipné a záhadné názvy nesou i její sýrové rolády, knedlíčková polévka a bramborákové pohoří, na němž Katka trochu pohoří. A slaďoučký dort, který bohužel zhořkne během konverzace ve stylu Ivanka proti všem…

Pátek: fotogenická studentka Míša (24)
Míša studuje na magistru a u toho pracuje na plný úvazek na jiné vysoké škole. Bezdětná, ale zadaná slečna se prý u oblíbeného pořadu Prostřeno! už tolik narozčilovala, že si ho chce vyzkoušet v praxi. A poznává, jak šedivá je teorie! Nemůže najít rošt do trouby, bez nějž neupeče krkovici ani piškot, a čas pádí! Míša hodně solí. Nebude to pro Šárku až moc? Také její bramborové knedlíčky, kterým říká po kodetovsku noky, se poněkud vzpírají, na želatinu na moučník snad ani nedojde. A další vývar v pořadí! Míša je ale holka šikovná a večírek si zkazit nenechá! Od Ivanky už vůbec ne! Která Ostravačka ale v její jídelně nakonec vyhraje 40 000 korun, teprve uvidíte!

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).