Hlavní navigace

Prostřeno! V jižních Čechách se s jídlem nemazlí!

[Tisková zpráva] Jihočeské Prostřeno! procestuje malebnou krajinu křížem krážem. Pořad přinese několik překvapení. Čtyři ženy a jeden bonviván se neznají, ale dvě soutěžící z jedné vesnice také ne! Petr má trochu košilaté řeči, takže to vypadá, že se proti němu sešikuje ženský pakt. Nastávající maminka Jana má docela smůlu, pořád jí něco padá na tričko a její minibyteček hosty pěkně deprimuje. Finální večeře u učitelky matematiky představí jeden odvážný kuchařský experiment. Změknou přes noc Ivaniny ptáčky v chladnoucí troubě? Uvidíte v dalším pořadu Prostřeno! každý všední den v 18.00 v Televizi Prima.

Sdílet

Pondělí: renesanční muž Petr (56)
Kdyby se soutěžilo v bydlení, a ne ve vaření, vyhrál by určitě Petr se svou roztomilou chaloupkou v Třebkově u Písku. Přitom je to pánská domácnost – rozvedený Petr žije s dospělým synem, mají společnou kapelu. Ale i v kuchyni si jediný amatérský kuchař věří. Naplánoval si plněné rohlíčky a troufne si ještě na další moučník. Je v klidu, ale příprava jeho večírku působí chaoticky. Stihne všechno? Bude se prostírat venku, jak plánuje? Co vyšmejdily dámy v jeho útulném příbytku? Že večeří s fotografem aktů… To zas bude řečí!

Úterý: věrná divačka Martina (51)
Nezaměstnaná servírka a pětinásobná babička Martina nevynechala jediný díl pořadu Prostřeno! Snad se jí zalíbí i ten dnešní, kde sehraje aktivní roli hostitelky. Natáčelo se v obci Jilem kousek od Telče, kam se štáb podívá hned dvakrát. Prostírá se v krásné jihočeské chaloupce, ale menu připomíná výlet do Francie. Milovnice gastronomie uvaří francouzskou cibulačku a králíka na hořčici, upeče francouzský moučník, a dokonce i zábava bude francouzská – petanque. Jen jestli polévka nevychladne…

Středa: šikovná maminka Eva (29)
Přestože jsme zůstali ve stejné obci, naše soutěžící se neznají. Na rozdíl od Martiny bydlí dvojnásobná maminka Eva v Jilemu odjakživa. Postavili si tu s manželem nový dům. Mladá hostitelka připravila tříchodové menu a v kuchyni jí to jde pěkně od ruky. Plněné kotlety sešije ručně, se závěrečným moučníkem si také vyhraje. Jak se bude soupeřům líbit v jejím novém domě? A stanou se ze sousedek přítelkyně? Kdo vysvobodí ježka z klece?

Čtvrtek: budoucí maminka Jana (29)
Prodavačka Jana čeká miminko. Návštěvu pozve do Kájova u Českého Krumlova. Kulinářství by mohla mít jako vyučená cukrářka v malíku. Kam své hosty ale posadí? Po jihočeských stodolách je Janino bydlení docela šok. A v malinké kuchyňce si to hostitelka nijak neulehčuje. Peče nekonečný dezert labuť a obrácené řízky. Snad se neobrátí soupeřům v žaludku. A milionová polévka je za všechny prachy – zůstala na talířích. Ponurý večer už dětinská zábava nevytrhne…

Pátek: učitelka matematiky Ivana
Důchodkyně a učitelka matematiky na poloviční úvazek žije v malé obci u Písku. Na opravený statek se vrátila po letech pražského působení. Matikářka má všechno pěkně spočítané a předvede kuchařský experiment. Nechá ptáčky přes noc táhnout ve vychládající troubě. Prý změknou a dojdou. Ivana přísahá, že tomu tak bude, a má ambici naučit tenhle trik celý národ. Předkrmový rostbíf je koupený, ale s tím Ivana na trh nepůjde. Zato s domácím chlebem se pochlubí. Prostírá se venku a hosté mohou popustit uzdu svým tvořivým pudům: Mají povoleno pomalovat zeď. Kolik bodů dají zkušené jihočeské kuchařce?

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.