Hlavní navigace

Prostřeno! Zarytý vegetarián servíruje maso

[Tisková zpráva] Na Ústecku bude veselo. Dva muži a tři ženy se sejdou s těmi nejlepšími úmysly, ale jeden převládá. Všichni touží vyhrát 40 000 korun. A každý na to jde po svém. Sedmnáctiletý Kryštof se dokonce neštítí kvůli výhře ušpinit své vegetariánské ruce krvavým masem. A pak ho ani neochutná… Jak ohodnotí jídla ostatních? Pepa zaskočí soupeře přiznáním, že má za partnera muže. Stejně orientovaný Kryštof do nějakého coming outu moc hrr není, jenže všetečné ženy ho donutí. Jak to na severu Čech dopadne, sledujte od pondělí do pátku v 18.00 na Primě.

Sdílet

Pondělí: benjamínek Kryštof (17)
Největší překvapení čekalo na Ústečáky hned první večer. Nejprve si mysleli, že jdou do hospody, a pak je ještě zaskočilo mládí hostitele. Ani to však nebylo všechno. Všechny šokovalo, když se jim hostitel přiznal, že nejí maso. Kryštof je dokonce spíš vegan než vegetarián. Jak bude hodnotit večeře, v nichž hraje maso ústřední roli? Co bude jíst? Už takhle je student gymnázia a jednou možná módní návrhář hubený jako tyčka. Soupeři si dělají starosti o jeho zdraví a fyzický i duševní vývoj. Jeho společenská hra se ale opravdu vydaří. A jako kuchař Kryštof příjemně překvapí, na jeho pomazánku se špenátem si hosté dokonce vezmou recept.

Úterý: mladistvá babička Olga (52)
Moderní šestinásobná babička Olga pracuje v mateřském centru a žije s přítelem. Je to dáma, která večeři rozhodně neodbude, přesto se asi nezavděčí všem. Prý čekali víc. Olga je zručná kuchařka, jenže kamery a možnost vysoké výhry jí svazují ruce. Předkrm s kuřecím masem, jablkem a celerem chutnal zbývajícím ženám jako tuňák, na který je Eliška alergická. I když žádná ryba v salátku nebyla, Eliška si vede svou. Že by taktika? Kryštof si dá jen bagetku. Nepozře samozřejmě ani sousto z krkovičky, která je pro vybrané jedince příliš mastná. A opravdu rafinovaný moučník se zdá Elišce jednoduchý! Nálada a zábava vázne a se včerejškem se nedá srovnat.

Středa: zdravotní sestřička Eliška (22)
Mladá zdravotní sestra z Děčína se s ničím nepáře, ale myslí na Kryštofa a udělá mu zeleninový salát, protože ví, že její slaný štrúdl (zelný rukáv) se slaninou nepozře. Jak moc si tím šplhne při jeho bodování? Plněné vepřové měšce a brambory zapečené se sýrem se povedou. Zábava je podobná jako u Kryštofa, zato moučník nevyjde podle hostitelčiných představ. Téma u stolu se zvrhne ve špičkování s tématem Pepovy a Kryštofovy sexuální orientace.

Čtvrtek: dobrácký rekvizitář Josef (58)
Generační propast se kupodivu nejvíce rozevře mezi oběma homosexuály. Divadelní rekvizitář Pepa je domácký typ, rád peče a vaří. Bohužel až příliš miluje kečup. Dokonce tolik, že ho pije ředěný i jako nápoj. Nešetří s ním ani ve směsi ke kuřecím stehnům. Játra s pórkem jsou sladká, kuře nedodělané, dort podle očekávání ze všeho nejlepší. A Josef? Zklamaný, protože takhle si svůj večer nepředstavoval. Pepa se svou orientací netají a raději hned zkraje všem řekne, jak to s ním je, což dámy konsternuje a Kryštofa rozhodí. Marii zajímají detaily z jeho intimního života. Spraví to dudácká kapela?

Pátek: rázná hospodyně Marie (44)
Energická obchodní zástupkyně a matka rodu myslí hodně na výhru a netají se tím. Potřebuje nový sporák a lednici. Marie udělá pětichodové menu, skutečnou kalorickou bombu: polévku z králíka, vepřo-knedlo-zelo, dva druhy knedlíků, dva moučníky. A to není všechno! V kuchyni mluví, jako kdyby se natáčelo Ano, šéfe! a do kamery dělá výmluvná gesta. Pozorovat Marii při vaření je ale kuchařský koncert pro dvě zručné ruce. Nic ji nezastaví, má tah na bránu. Pokusí se někdo její večírek rozvrátit a jídlo pomluvit? Dovolí si vůbec někdo něco zkritizovat? Určitě, protože o čtyřicet tisíc korun usilují všichni!

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).