Hlavní navigace

Prostřeno! Zlínsko: Nebezpečné známosti

[Tisková zpráva] Společnost je smíšená, převažuje mužský element. Večeře u moravských stolů připomíná časovanou bombu nebo ledovou sprchu, saze bouchnou ve středu. Tentokrát jsou ženy z obliga. Do oka si už v pondělí „padli“ Jirka s Michalem a vyvine se z toho nebezpečná známost. Oba si vysloužili kulinářské ostruhy na vojně, ale za polní kuchyni ještě nikdo michelinskou hvězdičku nedostal. A překvapivé jednobodové hodnocení? I to je zlínská specialita! Tahle partička se už asi neuvidí, vy se ale určitě dívejte! Prostřeno ze Zlínska začíná každý všední den v 18.00 na Televizi Prima.

Sdílet

Pondělí: motorista Roman (38)
Začínáme v Uherském Brodu, městě Jana Amose Komenského. Chodil milovník vůně benzinu poctivě do školy? Roman do pořadu původně přihlásil manželku, nakonec bude muset zabojovat sám. Jak se mu povedou lisovaná panenka a brokolicová jemná? Polévku „dojíždí“ kostkou, prý to nikdo nepozná. Brokolice nikdy více? Panenka není k ukousání, zato mužští kritici jsou pěkně kousaví…

Úterý: metrosexuál Jirka (23)
Jirka chodí do posilovny, pečuje o sebe… Jenže se neuchází o muže roku, nýbrž o titul hostitele týdne. Snad mu ženy za pěstěný zevnějšek přidají body, protože své čtyřchodové menu vaří na dvouvařiči a sníh neušlehá, neboť se mu do něj zjevně vkradl žloutek. Do kuřecího vývaru Jirka knedlíčky koupí a ještě si vymýšlí historky o nudlích. Čas spěchá jak splašená mrcha, hosty deptá stísněný prostor, mlčí jako zařezaní a zábava vázne.

Středa: realitní makléř Michal (34)
O tom, že kovářova kobyla chodí bosa, se diváci přesvědčí v Hulíně, rodišti Standy Hložka. V leštěném mahagonu bydlí realitní makléř Michal, který se do pořadu přihlásil z hecu. Od včerejška visí cosi ve vzduchu a Jirkovi se hostitelův byt vůůůůůbec nelíbí. Proto se Michal při konverzaci s Jirkou zapotí víc než u plotny. Takhle vypadá vyřizování účtů. Atmosféra houstne. A to zatím nevíme, co se skrývá pod „bagetkovými chlebíčky a pečeným flákem“. Zkrotí dva kohouty na jednom smetišti alespoň zábava?

Čtvrtek: mamina Markéta (31)
Pěstitelka bonsají, chovatelka hadů a rybiček a trojnásobná maminka má už tak dost práce s tříměsíčními dvojčaty. Uchlácholí nabroušené hosty těstovinový salátek a šťavnaté kotlety z Markétiných pečovatelských rukou? Nálada včerejší večeře nikomu nedodala, vyhlídky nejsou příznivé a Jirkovy chuťové rezervy vyčerpané. O dobré vůli nemluvě. Třeba Markéta umí zázraky…

Pátek: studentka Helena (21)
Hroty se otupily a do hry vstupuje vysokoškolačka ze Starého Města. Mladá gurmánka možná zavaří ostatním. Milovnice lehké kuchyně si však sama komplikuje situaci – nimrá se s předkrmem a čas letí i v kuchyni jejího velkého domu. Helena Malinová zakončí týden malinovým snem a Jirka se na něj těší! Přes tuto příjemnou změnu zaměstnanou hostitelku vykolejí škodolibý záchvat smíchu. Kdo si na Zlínsku nakonec vyvaří 25 000 korun, uvidíte právě v pátečním finále u Helenky!

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).