Hlavní navigace

Protektor míří na Oscary

[Tisková zpráva] Nový český film Protektor se bude za Českou republiku ucházet o nominaci na amerického Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film.

Sdílet

Rozhodlo o tom prezidium České filmové a televizní akademie (ČFTA). Nominace na prestižní ocenění Akademie filmových umění a věd budou oznámeny 2. února příštího roku, vyhlášení vítezů bude následovat 7. března.

„Pro nás je to dobrá zpráva, která shodou okolností přichází v den, kdy náš film vstupuje do distribuce. Co se týče našich šancí za mořem, jsem samozřejmě realista. Zároveň jsem ale rád, že jsme dostali příležitost a můžeme se o úspěch aspoň pokusit,“ reagoval Marek Najbrt, režisér a spoluautor scénáře.

Příběh filmu se odehrává v letech 1939 až 1942 v Praze. Vypráví příběh manželské dvojice, která na pozadí válečného dramatu prožívá vlastní drama soukromé. Na scénáři Protektora se podílela autorská trojice Robert Geisler, Benjamin Tuček a Marek Najbrt, který film také režíroval. Protektor vznikl ve společnosti Negativ v koprodukci s Českou televizí a společnostmi UPP a Soundsquare. Právě dnes vstupuje Protektor do českých kin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).