Hlavní navigace

Provozovatel sítě 802.WIFI nakupuje hotspoty u D-Linku

[Tisková zpráva]

Sdílet

Provozovatel sítě 802.WIFI nakupuje hotspoty u D-Linku

Praha, 17. 6. 2005 – Společnost D-Link je dodavatelem zařízení pro přístupové body a dalšího hardwaru pro síť 802.WIFI. Tato síť v současné době pokrývá 30 měst a obcí dává zákazníkům k dispozici celkem 150 hotspotů a je největším poskytovatelem WiFi připojení v České republice.

„Při zrodu projektu 802.WIFI byl testován hardware několika výrobců a nejlépe se osvědčila zařízení společnosti D-Link. Pro uživatele doporučujeme využít klientských adaptérů od stejného výrobce. D-Link nabízí WiFi karty určené pro PC stanice, laptopy anebo zařízení pracující na USB rozhraní, které je pak možné připojit jak ke stolnímu, tak i k přenosnému počítači,“ říká Jiří Banáš, obchodní ředitel společnosti Mattes AD, která síť 802.WIFI provozuje.

Síť 802.WIFI jako jediná komerční síť na této platformě v České republice zajišťuje bezpečnost pomocí technologie WPA (WiFi Protected Access), která díky podpoře protokolu dočasného klíče TKIP řeší obecný problém s nedostatečným zabezpečením WiFi sítí. Registrace nových uživatelů a vyúčtování probíhá on-line prostřednictvím účtu u eBanky. Zákazník může být připojen k internetu během několika minut po objednání služby.

Cílem projektu 802.WIFI je poskytnout spolehlivé mobilní vysokorychlostní připojení všem klientům, kteří jsou vybaveni příslušným WiFi zařízením. Rovněž umožní provozovatelům hotelů, restaurací či jiných objektů využít vlastní připojení k internetu jako marketingový nástroj – po zapojení hotspotu se objeví v databázích WiFi připojení a mohou se stát vyhledávaným místem pro internetově orientované klienty. Služby 802.WIFI jsou určeny také pro rezidenční typ připojení k internetu a jsou alternativou ke kabelovému nebo ADSL připojení.

V případě zájmu o další informace, prosím kontaktujte:

Kontakt na společnost D-Link
Aleš Hill
D-Link Česká republika
Václavské náměstí 36
110 00 Praha 1
Tel +420 224 247 500
Fax +420 224 234 967
E-Mail: ahill@dlink.cz
http://www.dlin­k.cz/

Kontakt na PR agenturu
Patrik Schober
PRAM
Na Moráni 5
128 00 Praha 2
Tel.+ Fax: 224 913 000
E-Mail: patrik.schober@pram­.cz

O společnosti Mattes AD
Provozovatelem sítě 802.WIFI je společnost Mattes AD, spol. s.r.o, se sídlem ve Frýdku-Místku. Společnost byla založena v roce 1991 a v oblasti komerčního poskytování připojení k internetu podniká od roku 1996. Od roku 2004 nabízí služby pod obchodní značkou 802.cz a jejím cílem je plné spektrum služeb Triple Play poskytované na platformě FTTx. V současné době disponuje síť 802.cz páteřní konektivitou 2×1000 Mb/s do NIXu a 1000 Mb/s + 100 Mb/s do zahraničí. Kompletní portfolio služeb najdete na adrese www.802.cz.

O společnosti D-Link
Společnost D-Link, která byla založena v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových a komunikačních řešení pro malé a střední firmy a v oblasti širokopásmových aplikací díky svým inteligentním, jednoduchým a cenově efektivním řešením pro sdílení širokopásmových připojení, bezdrátové sítě a IP telefonii.
 
D-Link Central and Eastern Europe sídlí v německém městě Eschborn poblíž Frankfurtu a svými službami pokrývá Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropu. Vlastní prodejní dceřiné společnosti ve Vídni, Curychu, Varšavě, Budapešti, Praze, Bukurešti a Sofii.