Hlavní navigace

Průkopník Internetu Vinton G. Cerf v Praze

[Tisková zpráva] 4. dubna přijede do České republiky Vinton G. Cerf, Vice President a Chief Internet Evangelist společnosti Google. Jako jeden z nejuznávanějších vědců se Vint Cerf podílel na vynálezu systému, který umožnil vznik Internetu, největšího fenoménu 21. století. V České republice ho čeká setkání s představiteli univerzit, s vědci i studenty, aby s nimi diskutoval o budoucnosti Internetu a jeho názoru na vývoj tohoto fenoménu.

Sdílet

Vinton G. Cerf (*1943) je znám především jako spolutvůrce rodiny protokolů TCP/IP. Součástí jeho oficiálního programu je veřejná přednáška, tisková konference a snídaně s bloggery a vývojáři. „Vint Cerf je jeden z nejvýznamnějších vědců v oboru informačních technologií. Jeho návštěva jasně ukazuje, jaký důraz klade společnost Google na svou přítomnost v České republice a na podporu místní akademické a vědecké obce,“ dodává Taťána le Moigne, která vede zastoupení Google v České republice.

Možnost setkat se s Vintem Cerfem osobně a položit mu své otázky má široká veřejnost i studenti, a to 5. dubna od 14:30 na Fakultě elektrotechnické ČVUT, kde proběhne jeho přednáška o budoucnosti Internetu a plánech na meziplanetární Internet.

„Přednáška osobnosti a internetového vizionáře Vintona Gray Cerfa je pro České vysoké učení technické v Praze poctou. Přál bych si, aby přednáška vzbudila zájem nejen o pasivní cestování po Internetu, ale aby oslovila počítačové odborníky k aktivnímu vytváření komunikačních prostředků v souvislostech, které razí firma Google,“ uvedl profesor Miroslav Vlček, prorektor ČVUT.

Přednáška bude živě přenášena do celého světa prostřednictvím nejmodernější univerzitní sítě CESNET2. „Jsem potěšen, že přednášku bude moci sledovat celý svět a celý svět bude moci naslouchat jedné z významných osobností našeho oboru. Byl to totiž právě on, kdo mě na začátku devadesátých let během mého studijního pobytu ve Spojených státech osobně zasvěcoval do plánů dalšího rozvoje Internetu,“ říká ředitel sdružení CESNET Ing. Jan Gruntorád, CSc.

Živý přenos přednášky s českým překladem a v různých kvalitách bude možné sledovat i na zpravodajském serveru iDNES.cz, který je mediálním partnerem celé návštěvy Vinta Cerfa v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).