Hlavní navigace

Průzkum: 90 % IT manažerů investuje do zabezpečení koncových počítačových zařízení

[Tisková zpráva] Nový průzkum IBM X-Force potvrzuje rostoucí důraz na zabezpečení koncových bodů – od stolních a přenosných počítačů až po chytré telefony a další přístroje

Sdílet

Las Vegas – březen 2011: Společnost IBM (NYSE: IBM) zveřejnila výsledky průzkumu mezi téměř 300 vysoce postavenými IT manažery, který se věnoval otázkám zabezpečení koncových bodů ve firmách. 90 % ředitelů podle studie investuje do jejich lepšího zabezpečení včetně serverů, stolních a přenosných počítačů. Více než polovina dotazovaných zahrnuje do svých bezpečnostních plánů i chytré telefony a další přístroje a plánuje zvýšit investice do této oblasti.  

Z výsledků průzkumu vyplývá, že organizace čelí překotnému vývoji – v jejich sítích se doslova každý den objevují nová počítačová či mobilní zařízení. Musí nejen zvládat zabezpečení stolních a přenosných počítačů, ale také musí držet krok s nároky na zabezpečení chytrých telefonů a dalších přístrojů, které komunikují s podnikovou infrastrukturou. 

Hlavní  zjištění zprávy: 

  • 73 % dotazovaných umožňuje používat v podnikových sítích netradiční koncové body, například mobilní zařízení nebo tablety. 36 % se domnívá, že tato zařízení nejsou adekvátně chráněna a rádi by investovali více prostředků do zabezpečení chytrých telefonů, pokladních systémů a dalších chytrých zařízení.
 
  • Téměř 40 % respondentů uvedlo, že jejich firma plánuje zvýšit investice do zabezpečení netradičních koncových bodů.
 
  • 80 % respondentů očekává, že jejich organizace přidá do sítě v roce 2011 nové koncové body.
 
  • Třebaže velká většina (72 %) respondentů uvádí, že počítače představují největší riziko pro zabezpečení firemního IT, chytré telefony a tablety jsou vnímány jako rostoucí hrozba.
 
  • 33 % všech respondentů připouští, že chybějící přehled o všech koncových bodech pro ně představuje největší bezpečnostní výzvu.

Další informace o bezpečnostních řešeních IBM najdete na webu: http://www.ib­m.com/security a http://www.ib­m.com/press/se­curity.

Pokud vás zajímá, jak chytřejší infrastruktura překlenuje fyzický  a digitální svět, podívejte se na blogy http://spatia­llyspeaking.tum­blr.com a http://www.ib­m.com/press/pul­se