Hlavní navigace

Průzkum společnosti Alcatel-Lucent ukázal, že podniky i uživatelé v Evropě jsou připraveni na nasazení LTE aplikací

[Tisková zpráva] Analýza laboratoří Bell Labs odhalila, že LTE aplikace mohou poskytovatelům služeb přinést příležitosti k novému zdroji příjmů

Sdílet

Praha, 6 prosince, 2010 – Nasazení LTE technologií by evropským telekomunikačním operátorům mohlo přinést zvýšení příjmů z firemního segmentu o 30 % a ze spotřebitelského segmentu o 10 %. Tato zjištění vyplývají z rozsáhlé panevropské studie realizované společností Alcatel-Lucent (Euronext Paris and NYSE: ALU), která poukázala na silnou podporu a poptávku po aplikacích podporovaných technologií širokopásmové mobilní sítě LTE (Long Term Evolution). Studie zjišťovala preference u více než 4 500 spotřebitelů a 950 společností ve Francii, Německu a Velké Británii.  

Výzkumný  tým Bellových laboratoří společnosti Alcatel-Lucent na základě výsledků studie potvrdil, že zájem o nové aplikace pro LTE by mohl poskytovatelům služeb přinést významné tržní příležitosti a podstatné příjmy. Výsledky dále ukázaly, že největších výhod by bylo možné dosáhnout správnou kombinací nových aplikací a specifické cenové politiky.  

Základní  fakta průzkumu:

Firemní  segment 

  • Zájem o LTE služby byl vysoký napříč všemi firemními segmenty, nejvíce však ve velkých a středně velkých podnicích. Výsledky také ukazují, že více než polovina malých podniků a přes tři čtvrtiny středních  a velkých podniků mají zájem, svým zaměstnancům zajistit bezdrátovou síťovou komunikaci příští generace.
 
  • Ze studie dále vyplývá, že zájem o LTE služby má přímý vliv na loajalitu zákazníků. Nejvyšší zájem byl zaznamenán ze strany středních a velkých podniků. Více než polovina malých, přes 70 % středních a více než 80 % velkých podniků uvedlo, že by změnilo poskytovatele pro  získání přístupu k LTE.
  • Jako dva nejvíce uváděné atributy, které by zvýšily uživatelskou kvalitu, byly napříč všemi firemními segmenty, uváděny vyšší rychlost a rychlejší doba odezvy. Zatímco malé podniky upřednostňují dle průzkumu rychlost, střední a velké podniky upřednostňují rychlost odezvy.
 
 

Aplikace optimalizované  pro LTE uvedené ve studii byly nejlépe vnímány ve třech evropských zemích, zejména pak ze strany středních a velkých podniků. Kromě mobilního cloud computingu, dotazované podniky vyjádřily velký zájem o možnost videokonferencí se zapojením více účastníků a spolupráce prostřednictvím mobilních zařízení. 

Spotřebitelský  segment: 

  • Více než polovina spotřebitelů u­vedla, že by ráda využívala LTE služby a 40 % dotazovaných by změnilo poskytovatele pro získání přístupu k této technologii.
  • Hlavním očekávaným přínosem pro spotřebitele byla vyšší rychlost.
  • Mezi top tři aplikace, které zákazníci nejvíce testovali, patřily: Live Messaging, hudba, a mobilní videa.
 

„Na straně firmem i uživatelů panuje očekávání po  nových příležitostech.“ říká Ken Wirth, head of Alcatel-Lucent’s 4G LTE activities a pokračuje: „Výsledky našeho průzkumu potvrdily, že LTE aplikace budou pro poskytovatele služeb motorem příležitostí pro vytváření nových příjmů.“ „Naše analýza ukazuje, že se správnou infrastrukturou, ucelenou nabídkou a tržním přístupem, mohou poskytovatelé služeb využít potlačenou poptávku po mobilních širokopásmových službách, “ říká Rati Thanawala, vice-president, Network Planning, Performance & Economic Analysis, Bell Labs a dodává: „Za předpokladu, že poskytovatelé nejdříve zaměří svou migrační strategii na podniky a nabídnou jim pečlivě vybrané aplikace a vhodnou cenovou strategii a následně vytvoří uživatelům nápaditou nabídku, mohou optimalizovat své příjmy. “ 

Alcatel-Lucent jasně prokázal pozici lídra v oblasti LTE (Long Term Evolution). Byl vybrán sedmi zákazníky, z nichž dva patří mezi světově největší poskytovatele služeb, pro komerční nasazení a u více než 50ti zákazníků se Alcatel-Lucent zapojil do testovacích provozů. Testování a nasazení této technologie probíhá ve všech regionech světa. 

Více informací  o technologii LTE společnosti Alcatel-Lucent získáte:

www.alcatel-lucent.com/lte  
 

O společnosti Alcatel-Lucent

Společnost Alcatel-Lucent dodává  poskytovatelům služeb, firemní klientele a státní správě na celém světě řešení, která umožňují koncovým uživatelům využívat hlasové, datové a obrazové komunikace. Alcatel-Lucent je lídr v oblasti pevných, mobilních a konvergentních širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb a využívá bezkonkurenčních technických a vědeckých kapacit Bell Labs, jednoho z největších inovačních center v telekomunikačním průmyslu. S pobočkami ve 130 zemích světa je Alcatel-Lucent místním partnerem s celosvětovým dosahem. Společnost Alcatel-Lucent dosáhla v roce 2009 tržeb ve výši 15,157 miliardy EUR, operuje z Francie a její vedení sídlí v Paříži.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).