Hlavní navigace

Průzkum UPC: nejoblíbenějším sportovním moderátorem je Robert Záruba

[Tisková zpráva] Praha 29.12.2008 – Nejoblíbenějším moderátorem televizních sportovních relací v roce 2008 se stal Robert Záruba z České televize. Na druhém místě pak skončil Jaromír Bosák opět z České televize. Pozice třetího nejoblíbenějšího moderátora patří Pavlovi Poulíčkovi z TV Nova.

Sdílet

Vyplývá to z předvánočního průzkumu chování televizních diváků, který v České republice a v dalších dvanácti zemích a na vzorku 5773 respondentů uspořádala společnost UPC, vedoucí evropský provozovatel analogových, digitálních a digitálních satelitních televizních služeb a internetových a telefonních služeb. V České republice působí UPC prostřednictvím své dceřiné společnosti UPC Česká republika, a. s.

V otevřené otázce „Kdo je v roce 2008 váš oblíbený sportovní televizní moderátor," vypsalo 17 % diváků jméno Roberta Záruby. Na druhém místě se s 12 % umístil Jaromír Bosák. Pavel Poulíček na třetím místě získal 11,2 %. Výraznější procento hlasů získali ještě Petr Vichnar (6,7 %), Vojtěch Bernatský (3,2 %) a Václav Tittelbach (2,7 %). Diváci kromě těchto jmen vypsali ještě jména dalších devatenácti moderátorů, kteří dohromady získali celkem 7 %. Jiná jména než jména sportovních moderátorů napsalo 1,2 % diváků a jako oblíbené uvedlo všechny moderátory 0,6 % dotazovaných. Velmi překvapující je ovšem zjištění, že 38,4% dotazovaných nemá své oblíbené moderátory, popřípadě není schopno vybavit si jejich jména a že nemalá část z nich sport vůbec nesleduje.

O průzkumu
„Televizní“ průzkum UPC se uskutečnil v jedenácti evropských a v jedné jihoamerické zemi (Rakousko, Belgie, Česká republika, Maďarsko, Irsko, Holandsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko a Chile) na vzorku 5773 respondentů v období listopad – prosinec 2008. Jedná se už o pátý pan evropský průzkum UPC, který je tak jedním z nejrozsáhlejších doposud vykonaných průzkumů chování televizních diváků. V roce 2008 se opět zaměřil na chování lidí ve vztahu k televizi a jeho součástí byla i otázka o oblíbenosti televizních sportovních moderátorů a komentátorů. Průzkum byl uskutečněn ve spolupráci se společností Research International, vedoucí mezinárodní výzkumnou agenturou, a to metodou face to face a on-line panelů. Druhou – hlavní část výsledků průzkumu zveřejní společnost UPC 28. ledna 2009.