Hlavní navigace

První 3D monitor od LG je k vidění v Praze

[Tisková zpráva] Praha, 28. listopadu 2006 --- LG Electronics představuje pod svou značkou FLATRON nový 3D monitor s modelovým označením LG M4200D. Tento LCD monitor s úhlopříčkou 108 cm (42“) je prvním opravdovým 3D monitorem, který umožňuje uživatelům sledovat trojrozměrný obraz bez nutnosti použít speciální brýle. 3D monitory jsou součástí příští generace zobrazovací technologie společnosti LG a vyzdvihují zaměření společnosti na vývoj nových a inovačních produktů.

Sdílet

Monitor 3D FLATRON LG M4200D si mohou zákazníci „na živo“ prohlédnout od 24. listopadu do 23. prosince 2006 v herně Cyber Café v obchodním centru Palác Flora nebo v obchodním centru Nový Smíchov v Praze.

Model 3D FLATRON M4200D je výjimečný tím, že využívá lentikulární 3D filtr vytvářející autostereoskopický obraz, který divákovi umožňuje sledovat skutečné dynamické 3D obrazy bez nutnosti použít speciální brýle. Podmínkou pro sledováním 3D obrazu s vnímanou hloubkou přes 50 cm je vzdálenost tří až sedmi metrů. Vzhledem k tomu, že k zobrazení jediného obrazu využívá 25 pohledů z různých perspektiv, zobrazuje i přirozenější 3D obraz. Čím více pohledů z různé perspektivy se používá, tím věrnější obraz skutečnosti může 3D monitor zobrazit.

Monitor 3D FLATRON LG M4200D je určen především pro prezentaci 3D reklamy na velmi frekventovaných veřejných místech, jako jsou nákupní centra, letištní terminály a další veřejná prostranství. První 3D monitory se v současnosti využívají na mezinárodním letišti Kimpo v Soulu a rovněž v jednom z největších a nejoblíbenějších nákupních center v Koreji. Společnost LG očekává, že 3D monitor uvede na trhy v Evropě a Severní Americe v květnu 2007. Evropský model bude nést označení M2410D a jeho předpokládaná cena se bude pohybovat zhruba ve výši 11 000 EUR. Očekává se však. že s rostoucí poptávkou bude cena klesat.

Současně s představením 3D monitoru bude společnost LG i nadále technologii 3D vyvíjet. Ta si získává stále větší oblibu v oblasti reklamních a marketingových aplikací. V rámci další etapy vývoje této neobvyklé technologie společnost LG plánuje obchodním zákazníkům poskytnout 3D televizi a nástroje pro výrobu 3D videosnímků, které společnostem umožní vytvářet vlastní 3D videosnímky, hry a reklamy. V dlouhodobém horizontu se počítá s 3D internetovým vysíláním. Středisko pro výzkum a vývoj společnosti LG plánuje v blízké budoucnosti představit i internetovou televizi 3D IPTV.