Hlavní navigace

Prvni bezdratovy radiofrekvencni prepinac

[Tisková zpráva] PRAHA 13. listopadu 2006 – Společnost Symbol Technologies představila první bezdrátový radiofrekvenční (RF) přepínač, který překlenuje rozdíly mezi Wi-Fi, RFID a dalšími RF technologiemi. Nyní tak bude možné efektivně a na cenově přijatelné úrovni rozmístit a centrálně spravovat bezdrátová hlasová, datová a infrastrukturní zařízení v celém RF spektru. Přepínač RFS7000 efektivně podporuje technologii Wireless Next Generation (Wi-NG) od Symbol Technologies a je navržen pro podporu a sdružení Wi-Fi a dalších nových RF technologií jako jsou RFID, 802.11n, mesh, Voice over Wireless LAN (VoWLAN) a WiMAX.

Sdílet

„Potřeby podniků směřují k propojování zvuku, videa a dat, čímž posunují hranici mobility od kabelového k bezdrátovému spojení a vyžadují, aby se celá síť adaptovala na měnící se potřeby nových mobilních zařízení a aplikací,“ řekl Anthony Bartolo, viceprezident a generální ředitel divizí bezdrátové infrastruktury a RFID společnosti Symbol. „První radiofrekvenční přepínač v tomto odvětví poskytne platformu pro integraci a správu současných i budoucích mobilních zařízení a bezdrátových technologií.“

RF přepínač RFS7000 zajišťuje odolnou, vysoce přizpůsobitelnou podporu podnikové mobility. S požadovaným vysokým kmitočtem a nepostradatelnými aplikacemi je tento přepínač ideální pro výrobní zařízení, nemocnice, sklady a dopravní průmysl, vzdělávací a státní instituce a poskytovatele služeb.

„Největší soukromá nemocnice v jihovýchodní Asii, Bumrungrad International, která sídlí v Bangkoku v Thajsku obslouží více než jeden milión pacientů každý rok. Nemocnice je uznávána pro využívání inovativních technologií, což aktuálně zahrnuje komplexní bezdrátové portfolio společnosti Symbol včetně RFID čteček, které umožňují v prostorách nemocnice bezdrátově sbírat a sdílet informace v reálném čase, čímž se zlepšuje celková péče o pacienta. Naším posledním plánem je rozmístit v areálu špičkovou bezdrátovou infrastrukturu, která by podporovala nové aplikace sloužící jednak pacientům, ale i lékařskému personálu,“ řekl Chang Foo, ředitel IT operací v Bumrungradu. „Pro naplnění naší vize celkového podnikového využití, jsme si vybrali nový RF přepínač RFS7000 kvůli jeho bezpečnosti, flexibilitě a dostatečné době provozuschopnosti, což je nutné pro centrální správu naší nemocniční sítě. Toto prostředí musí obsahovat jednak současné, ale i budoucí bezdrátové technologie, včetně RFID, které pro nás bude důležitou inovací. Upřednostňujeme správu aplikací s jednou platformou, která by nám pomohla zajistit, že budeme stále poskytovat našim pacientům kvalitní služby a zefektivníme administrativní procesy v nemocnici.“

„Stejně jako Bumrungrad International i ostatní podniky chtějí přejít od RF technologií instalovaných „po částech“ a tudíž být schopny plynule zefektivňovat své investice do bezdrátových sítí, než vyjímat a měnit hardware kvůli rychlým technologickým změnám,“ uvádí dále Bartolo. „RF přepínač RFS7000 je navržen tak, aby se vyvíjel a dozrával spolu s pokračujícími změnami požadavků a umožní simultánní a centralizovanou správu RFID čteček a síťové infrastruktury Wi-Fi tím, že vytvoří jednodušší spojení s logickými a záložními aplikacemi systému podniku.“

Nový RF přepínač RFS7000 zjednodušuje modulární architekturu založenou na Wi-NG a funguje s operačním systémem Linux, který zajišťuje rozdělení mezi vrstvami infrastruktury, servisu, aplikací a správy. Tento koncepční skok v inženýringu využívá více hardwarových platforem a systémů s více procesory, aby umožnil převoditelná, vysokovýkonnostní bezdrátová řešení požadovaná další generací podnikové mobility.

RF přepínač RFS7000 je připraven na standard 802.11n, s možností podpory až 256 802.11a/b/g vstupních portů a umožňuje nový koncept shlukování přepínačů, čímž zajišťuje dostatečný výkon a vysokovýkonostní převoditelnost pro více než 2000 přístupových míst. Nový RF přepínač společnosti Symbol je navržen tak, aby podporoval zhodnocující, volitelné doplňkové moduly jako je Fixed Mobile Convergence (FMC) pro zajištění dlouhotrvající nepřerušované konektivity pro duální celulární/Wi-Fi ruční zařízení. Přepínač RFS7000 umožňuje roaming na třetí vrstvě (Layer 3) bez přídavných externích aplikací a serverů třetí strany, který zvládne rozmístění na více podlažích či v pavilónech ve velkém měřítku a tím dovoluje mobilním uživatelům udržovat dlouhotrvající spojení s vysokokmitoč­tovými aplikacemi při pohybu po podniku.

Integrace se softwarem RF Management společnosti Symbol umožňuje monitorovat a spravovat bezdrátová zařízení v celém spektru pro zajištění maximální doby bez poruchy a při plném výkonu síťového systému, ale i možnost plánovat, hodnotit a monitorovat síť. Softwarová sada společnosti Symbol RF Management zahrnuje vyhledávací nástroj a bezdrátový systém ochrany proti vniknutí (Wireless Intrusion Protection System – Wireless IPS), které umožní podnikům bezpečně instalovat aplikace a sledovat prostředky .

RF přepínač RFS7000 bude k dispozici s asistenčním servisem Symbol On Site System Support a s programy Servis From the Start s víceletým pokrytím a bude k dostání na začátku prvního čtvrtletí roku 2007 ve vybraných regionech prostřednictvím společnosti Symbol a jejích partnerů.

Pro více informací o bezdrátových řešeních společnosti Symbol navštivte prosím www.symbol.com/wi­reless

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).