Hlavní navigace

První celostátní síť TETRA společnosti Nokia byla uvedena do praktického provozu

[Tisková zpráva]

Sdílet

První celostátní síť TETRA společnosti Nokia byla uvedena do praktického provozu

Finské Ministerstvo vnitra začne používat síť VIRVE

Finské Ministerstvo vnitra je jednou z prvních organizací na světě, která zahájila provoz sítě VIRVE na bázi digitálního standardu TETRA. Nová síť, která byla nyní uvedena do praktického provozu, nabídne finským státním úřadům výkonný a rozsáhlý radiokomunikační systém, který rozšíří jejich schopnost plnit jim svěřené úkoly za jakékoliv situace. Síť TETRA od společnosti Nokia, jejíž instalace byla zahájena v roce 1998, postupně nahradí stávající radiokomunikač­ní sítě.

„Výstavba sítě proběhla podle plánu a většina základnových stanic byla instalována v západních a jižních oblastech Finska a v okolí Helsinek. Uživateli sítě VIRVE jsou státní orgány a organizace. V současné době je největší skupinou uživatelů záchranná služba,“ řekl Esko Rajahalme, vedoucí projektu VIRVE z Ministerstva vnitra Finska.

„Sítě TETRA jsou určeny zejména pro státní orgány, a to jak pro jejich každodenní činnost, tak pro neočekávané situace. Během roku 2000 společnost Nokia představila další funkce pro sítě TETRA – mobilní přenos dat pomocí paketů na bázi IP a WAP – které nyní nabízejí nové možnosti využívat různé druhy datových aplikací. Jako příklad současných aplikací lze uvést on-line přístup k databázím, lokalizaci, směrování, zaměřování a záchranné a pohotovostní služby,“ řekl Kari Suneli, Senior Vice President skupiny Professional Mobile Radio společnosti Nokia Networks.

Síť TETRA pro digitální profesionální radiokomunikační síť nabízí speciální funkce vhodné pro státní organizace a dále skupinové hovory či možnost upřednostnění určitých (nouzových) volání. Společnost Nokia patří mezi přední světové dodavatele terminálů a sítí TETRA.

O společnosti Nokia

Nokia je přední společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným řešením se tato společnost stala předním výrobcem mobilních telefonů a předním dodavatelem pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytváří Nokia nové možnosti pro společnosti a uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Další informace:
Communications Department
Nokia Networks
Tel. + 358 9 5113 8195
Email: nokia.networks@no­kia.com
www.nokia.com

Mmd
Barbora Veselá
Tel: 02 24 25 15 55
Fax:02 24 25 43 64
Email: vesela@mmd.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).