Hlavní navigace

PRVNÍ HD TELEVIZE S VYSOKÝM ROZLIŠENÍM V ČR a SR

[Tisková zpráva] V návaznosti na revoluční spuštění televizní stanice VOOM HD na mediálním veletrhu MIPCOM rozšiřuje Rainbow HD Holdings LLC ("Rainbow"), dceřinná společnost Rainbow Media Holdings LLC ("Rainbow Media"), dostupnost tohoto globálního kanálu do dalších částí světa. Rainbow si vybrala společnost Zonemedia (dříve Zone Vision Networks), aby se starala o distribuci jejího lineárního programu VOOM HD, který vysílá nonstop ve vysokém rozlišení, ve většině zemí Evropy, Afriky, Blízkého Východu a částí Asie.

Sdílet

VOOM HD nabízí mezinárodnímu trhu program plný brilantních pořadů vytvořených ve vysokém rozlišení (HD), které jsou vybírány z patnácti tematických kanálů VOOM HD Networks v USA. Obsah vysílání je tvořen původními pořady ze stanic Equator HD (výjimečná místa a lidé), Gallery HD (fascinující příběhy ze světa umění), Gameplay HD (videohry ve vysokém rozlišení), Rave HD (živá hudba se zvukem 5.1 surround), Rush HD (dobrodružné sporty), Treasure HD (věnovaný vášnivým sběratelům) a Ultra HD (móda a luxusní životní styl).

Když jsme zvažovali nejlepší distribuční strategii pro VOOM HD, společnost Zonemedia se ukázala jako neobyčejně solidní volba díky vynikajícím výsledkům při distribuci kanálů třetích stran po celém světě, uvedl Glenn Oakley, Senior Vice President of Business Development v Rainbow Media. Obrovská škála kvalitních pořadů ve vysokém rozlišení, kterou VOOM HD disponuje, je pro mezinárodní trh velmi atraktivní a my věříme, že Zonemedia tohoto zájmu dokáže využít nejlépe.

Tanya Gugenheim, Chief Business Development and New Media Officer ve společnosti Zonemedia, k tomu dodává: Velmi nás těší, že jsme naši první smlouvu o zastupování v oblasti HDTV uzavřeli právě s Rainbow Media. VOOM HD je synonymem pro jednoznačně nejlepší obsah ve vysokém rozlišení od největšího a nejlepšího producenta HDTV na světě. Vzhledem k prudkému mezinárodnímu růstu HDTV jako takové, věříme, že tento kanál si získá obrovskou popularitu u diváků po celém světě.

Program VOOM HD je od prosince 2006 nabízen také digitálním operátorům v České republice a na Slovensku. Zastoupení VOOM HD převzala česká pobočka společnosti Zonemedia.

Alena Blahovcová, ředitelka Zonemedia Czech k tomu dodává: „Je nám nesmírnou ctí, že právě Zonemedia jakožto jednička na trhu v oblasti zastupovaní a distribuce tématických televizních stanic u nás, je také průkopníkem v oblasti televizního vysílání HDTV. Jako vůbec první přinášíme do České a Slovenské republiky existující plnohodnotný televizní program v pravém, vysokém rozlišení HD.
VOOM HD je naprostou špičkou v oblasti HDTV, nabízí žánrově pestrý program a naprosto neopakovatelný divácký zážitek spojený s obrazem a zvukem v té nejvyšší možné kvalitě.
Budoucnost patří digitalizaci a v segmentu HDTV vidíme velice zajímavý potenciál, který spolu s rozšířováním digitálních technologií a s rostoucí penetrací televizorů "HD ready“ v českých a slovenských domácnostech má velmi slibnou budoucnost."

Program VOOM HD byl již 1. listopadu 2006 představen ve Skandinávii, a to prostřednictvím slouvy mezi distribuční společností NonStop Television a Canal Digital. Dnešní oznámení otevírá tomuto kanálu cestu k obchodní expanzi i na další trhy světa.

Kromě zahájení vysílání ve Skandinávii byly již spuštěny tři kanály ze skupiny VOOM v Kanadě, které provozuje společnost High Fidelity TV: Treasure HD, Equator HD a Rush HD. Také stanice SkyHD v Koreji spustila v září každodenní programový blok v hlavním vysílacím čase se značkou VOOM HD.

Od zahájení globální expanze na loňském veletrhu MIPCOM prodala společnost Rainbow Media již více než 1000 hodin pořadů ze svých značek VOOM HD, WE tv, Mag Rack a sportskool vysílacím společnostem po celém světě včetně Číny, Japonska, Thajska, Singapuru, Velké Británie, Skandinávských zemí, Itálie, Řecka, Kypru, Libanonu, Austrálie, Nového Zélandu a Indie.

Základní informace o programu VOOM HD

 • VOOM HD Networks nabízí největší a nejrozmanitější nabídku pořadů mezi všemi HDTV kanály na světě.
 • VOOM je vedoucím producentem původních pořadů, vyrobených přímo pro standard HD. Má rovněž vedoucí pozici v celém odvětví a disponuje nejrozsáhlejší a nejrozmanitější kolekcí HD kanálů a obsahu.
 • Je produkován výhradně v opravdovém HD se zvukem 5.1 Dolby digital surround pro distribuci po kabelu nebo přes satelit. VOOM nabízí divákům nonstop HD zážitek v nejvyšším možném rozlišení HDTV – formátu 1080i.
 • Stanice VOOM HD Networks jsou bez reklam a v originálním anglickém znění.
 • VOOM HD jsou v USA distribuovány v síti Echostar DISH Network (představují zhruba 50 procent HD kanálů na této platformě) a nyní spouští vysílání svých HD značek po celé Evropě.
 • V reakci na rostoucí poptávku po kvalitních pořadech ve vysokém rozlišení společnost Rainbow Media vytvořila pro VOOM HD Networks různorodé programové kategorie: sport, móda, cestování, dobrodružství, objevování, lidé, hry, životní styl, hudba, umění… to vše v nonstop vysílání prvotřídního HD kanálu.

Kanál VOOM HD v Evropě

 • Spuštění vysílání v Evropě 1. listopadu 2006, příjem přes satelit Thor II.
 • VOOM HD bude vysílat v originálním aglickém znění, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, to nejlepší ze svých HD pořadů na jednom HD kanálu, jenž bude distribuován po celé Evropě.
 • Do vysílání budou zařazeny následující značky a pořady jako součásti šestihodinového programového bloku, jenž bude třikrát opakován:
 • Equator HD – Vydejte se zkoumat ty nejpřekvapivější lidi a místa s inteligentními pořady o cestování, přírodě a kultuře. Seznamte se s obyvateli naší planety prostřednictvím jejich vlastních slov a prohlédněte si výjimečné scenérie, které nepotřebují další komentář.
 • Gallery HD – Tento kanál je věnován vizuálnímu umění a procesu umělecké tvorby, což udělá radost širokému spektru milovníků umění. Díky vizuálně dokonalým záběrům a poutavým vyprávěním je Gallery HD prvním a jediným HD kanálem, který přináší to nejaktuálnější o umělcích dneška i zítřka.
 • Treasure HD – První kanál věnovaný vášnivým sběratelům. Treasure HD přináší rovněž exkluzivní přímé přenosy významných prodejů z nejznámějších světových aukčních domů.
 • Gameplay HD – Sledujte live turnaje ve videohrách a získejte tipy od tvůrců všeho od nejnovějších her až po arkádovou klasiku.
 • Ultra HD – Ponořte se do světa módy, krásy a stylu. Ultra HD přináší reportáže z nejžhavějších událostí módního průmyslu a pomůže s výběrem vašeho šatníku. Od nakupování přes kuchyň až po design interiérů – Ultra HD je oddaný stylovému životu.
 • Rush HD – Život na hraně. Rush HD vás vezme do víru dobrodružných sportů od BASE jumpingu a jízdy na kajaku až po surfování na velkých vlnách, snowboardingu a další.
 • Rave HD – Tento kanál se musí pouštět pořádně nahlas! Rave HD je totiž prvním hudebním kanálem věnovaným nadpozemským koncertním zážitkům v křišťálově čistém rozlišení a se zvukem 5.1 Dolby digital surround.

Informace o společnosti Zonemedia
Společnost Zonemedia, se sídlem v Londýně, je jednou z vedoucích mezinárodních firem v oblasti vysílání, distribuce a zastupování tématických televizních stanic. Společnost byla založena v roce 1991 a dnes má 18 poboček a studií po celé Evropě, ve Spojených státech, Asii a v Latinské Americe.
V České republice a na Slovensku je Zonemedia jedničkou na trhu v oblasti zastupování a distribuce zahraničních tematických stanic.

Zonemedia vlastní a provozuje šest tématických stanic: Zone Reality, Zone Europa, Zone Romantica, Zone Club, Zone Horror a Zone Fantasy. Tyto se vysílají ve 125 zemích, 22 jazycích a do více než 150 milionů platících domácností. Společnost Zonemedia také úspěšně podniká v oboru zastupování a do jejího portfolia k dnešnímu dni patří více než 30 mezinárodních programů od takových společností jako jsou Viacom, Turner, Hallmark, MTV, Discovery nebo Eurosport. Zonemedia je zároveň aktivní v distribuci jednotlivých pořadů a i nadále se zabývá akvizicí formátů, seriálů a speciálů od předních světových producentů.
Zonemedia je vlastněna z 90 procent firmou Chellomedia, divizí společnosti Liberty Global, Inc.

Informace o společnosti Chellomedia
Chellomedia je evropská obsahová divize společnosti Liberty Global, Inc a přední mezinárodní distributor kanálů, obsahu a video služeb. V současnosti vlastní a distribuuje 16 televizních kanálů chráněných obchodní značkou, mezinárodní služby Na přání a Interaktivní služby a portfolio společnosti Media Investments. K jejím provozním společnostem a obchodním jednotkám se řadí globální tematické kanály (Extreme Sports Channel – Extrémní sporty, kanály sítě Zonemedia), regionálně zaměřené kanály (Chellomedia Iberia (Multicanal), Chellomedia Benelux a Chellomedia střední Evropa) a subjekty aktivní v oblasti služeb a investic (Chellomedia na přání, Chellomedia interaktivní služby a Chellomedia investice). Hlavní provozní pracoviště má společnost Chellomedia v Londýně, Amsterdamu, Budapešti a v Madridu.

Informace o společnosti Liberty Global
Liberty Global je předním mezinárodním provozovatelem kabelových sítí, jenž nabízí vyspělé obrazové, hlasové a internetové služby, které naše zákazníky spojují se světem informací, komunikací a zábavy. K 30. červnu 2006 Liberty Global provozovala nejmodernější širokopásmové komunikační sítě, které sloužily přibližně 13 milionům zákazníků v 17 převážně evropských zemích a dále v Japonsku, Chile a Austrálii. Činnost Liberty Global také zahrnuje významné mediální a programové aktivity jako jsou Jupiter TV v Japonsku nebo chellomedia v Evropě.

Informace o společnosti VOOM HD Networks
VOOM HD Networks je největší skupinou HDTV kanálů na světě, které jsou produkovány výhradně ve vysokém rozlišení pro distribuci v USA prostřednictvím satelitu a kabelových operátorů. VOOM HD Networks nabízí pořady v různých kategoriích jako je sport, filmy, móda, hudba nebo umění. V současnosti je VOOM HD Networks dostupná v americké síti firmy Echostar DISH Network. VOOM HD Networks byly vyvinuty společností Rainbow Media v reakci na rostoucí poptávku po kvalitních pořadech ve vysokém rozlišení, přičemž Rainbow Media úspěšně staví na své historii plné inovací v oblasti původní programové tvorby.

Informace o společnosti Rainbow Media Holdings LLC
Společnost Rainbow Media Holdings LLC je dceřinnou společností koncernu Cablevision Systems Corporation (kotace NYSE: CVC). Rainbow Media vytváří a provozuje některé z nejpoutavějších a nejdynamičtějších amerických zábavních značek včetně populárních celoplošných a regionálních televizních kanálů AMC, fuse, The Independent Film Channel (IFC), WE tv a dvě přidružené regionální sportovní stanice FSN, které provozuje Rainbow Sports Networks. Společnost rovněž provozuje Mag Rack and sportskool, dvě původní „on-demand“ stanice (na přání, s volitelným programem); dále VOOM HD Networks, největší a nejrozmanitější skupinu HDTV kanálů na světě; IFC Entertainment, svou divizi pro filmovou distribuci, produkci a výstavy; Rainbow Advertising Sales Corporation, svou reklamní a prodejní divizi; a také Rainbow Network Communications, svou pobočku pro tvorbu a distribuci pořadů poskytující v těchto oblastech kompletní servis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).