Hlavní navigace

První IPv6 hosting

[Tisková zpráva]

Sdílet

První IPv6 hosting

IGNUM nabízí jako první na trhu hosting ve své síti s protokolem IPv6.

Praha, 19. 4. 2004 – Společnost IGNUM nabídla jako první na českém trhu hosting ve své síti s protokolem IP verze 6. Jedná se o jeden z nejdůležitějších kroků v přechodu na nový protokol, který přinese nejen mnohonásobně větší adresový prostor, ale například také vyšší bezpečnost přenášených dat, podporu služeb s garantovanou kvalitou a podporu mobilních zařízení.

Možnosti přidělování stávajících IP adres jsou stále omezenější, což vedlo k potřebě uvést do provozu sítě s novým protokolem, který řeší mnohá omezení současného IPv4. Nástupcem se stal protokol IP verze 6, který vznikl jako reakce na nedostatky IPv4.

Nový protokol nabízí větší adresový prostor s hierarchickým členěním struktury adres na všech úrovních tak, aby už nikdy nestala situace s nedostatkem adres. Jednou z hlavních předností IPv6 je také nastavení bezpečností politiky a povinná implementace bezpečnostních mechanismů s autentifikací odesilatele.

Dalším výrazným posunem je efektivní řetězení hlaviček, automatická konfigurace uživatele a podpora služeb s garantovanou kvalitou. Design IPv6 odpovídá vysokorychlostním sítím a zahrnuje již plnou podporu mobilních zařízení a domácích spotřebičů (WPAN), které je možno dálkově ovládat a programovat.

Ačkoliv se protokol IPv6 vyvíjí již delší dobu, k reálnému nasazování dochází ve světě teprve od minulého roku. Existuje již celá řada způsobů vzájemné spolupráce protokolů IPv4 a IPv6, které zaručují hladký a plynulý přechod. Jako první na českém trhu nabídla IPv6 hosting společnost IGNUM, která získala 232 adres. Její síť je zprovozněna jak směrem do zahraničí, tak i do českého peeringového centra NIX. Společnost IGNUM učinila v podmínkách ČR důležitý krok k přechodu na protokol IPv6 a potvrdila svoji pozici na špičce technologického pokroku ve svém oboru.

O společnosti IGNUM

Společnost Ignum s.r.o. (www.ignum.cz) poskytuje profesionální hostingové služby od roku 1998. V současnosti hostuje přibližně 7 500 virtuálních serverů a patří mezi přední české společnosti nabízející registraci domén, virtuální hosting, dedikovaný hosting a server-hosting včetně aplikačních služeb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).