Hlavní navigace

První kolo Zápisníkové soutěže má své vítěze

[Tisková zpráva] První kolo Velké zápisníkové soutěže Radiožurnálu má své vítěze. Posluchači pořadu Zápisník zahraničních zpravodajů hodnotili v průběhu dubna první sérii zaslaných soutěžních reportáží a vybrali tři výherce, kteří postoupí do červnového finále. Nejvíce zaujaly příspěvky Radislava Hlušičky, Kamily Kysučanové a Jindřicha Kroupy.

Sdílet

Na stránkách www.radiozurnal­.cz/zzz ocenili posluchači Zápisníku zahraničních zpravodajů nejlepší známkou reportáž Radislava Hlušičky s titulkem „Jak jsem (ne)potkal Reinholda Messnera“. Druhou příčku obsadila Kamila Kysučanová se zážitkem z indické krejčovské dílny a pomyslnou bronzovou medaili si odnáší Jindřich Kroupa za zápisník o cestě na švýcarský vrcholek Jungfrau s názvem „Top of the Europe“. „Potěšilo nás, že soutěž vzbudila zájem. Škoda jen, že některé příspěvky jsme museli vyřadit z toho důvodů, že nesplňovaly předepsaná pravidla“, říká vedoucí zahraniční redakce Klára Stejskalová. O autorech a jejich soutěžních reportážích dodává: „Soutěžní zápisníky přicházejí z celého světa, jak od Čechů žijících v zahraničí, tak dnes už i z ciziny, od našich posluchačů na Slovensku. Jen tak trochu litujeme, že málo reportáží doprovázely zvukové záznamy. V tom je třeba ocenit Kamilu Kysučanovou, jejíž reportáž z indické krejčovské dílny sice obsadila druhou příčku, ale nejvíce se přiblížila naší rozhlasové práci".

Všechny tři vítězné reportáže postupují do závěrečného klání o luxusní pobyt ve Švýcarsku. Všichni výherci zároveň obdrží další věcné ceny a knihu z pera některého ze zahraničních zpravodajů Českého rozhlasu.

Vyzkoušet si práci zahraničního zpravodaje, poslat vlastní reportáž z cest doplněnou alespoň jednou autentickou fotografií a tak se zapojit do soutěže o luxusní pobyt ve Švýcarsku je možné až do 31. května 2009. Všechny postřehy z cest soutěžících uslyší posluchači ve vysílání každou sobotu a neděli v Zápisníku zahraničních zpravodajů (so-ne 10:06, 22:06 ®) a naleznou spolu s přesnými pravidly soutěže na www.radiozurnal­.cz/zzz.