Hlavní navigace

Taneční seriál První krok ve středu večer poprvé na TV Nova!

[Tisková zpráva] Ve středu 22. února ve 20:00 se na obrazovkách TV Nova poprvé objeví třináctidílný seriál z prostředí taneční akademie. Seriál režíroval jeden z nejúspěšnějších českých režisérů současnosti Jiří Vejdělek, hudbu k němu složil Jan P. Muchow. V hlavních rolích se představí Veronika Žilková, Pavel Kříž, Klára Issová, Michal Kavalčík nebo Světlana Nálepková.

Sdílet

Praha, 20. února 2012 – Seriál První krok sleduje osudy posluchačů prestižní taneční akademie v rámci jednoho akademického roku. Mladí a nadějní tanečníci studují pod vedením ředitelky a bývalé profesionální tanečnice Kláry Jakubské, v podání Veroniky Žilkové. Vzhledem k ostré konkurenci ale mohou být každý rok úspěšní jen jeden nebo dva absolventi akademie. Diváci se tak mohou těšit na příběh plný emocí, skvělých hereckých výkonů, tanečních a hudebních vystoupení.

„První krok byl výjimečný i v tom, že jsem musel najít představitele, kteří byli schopni zvládnout náročný herecký víceboj: Museli umět nejenom dobře hrát, ale také výborně tančit, zpívat, a ještě u toho dobře vypadat. U profesorského sboru jsem měl jasno, vsadil jsem na Veroniku Žilkovou, Pavla Kříže nebo například Kláru Issovou. Potřeboval jsem spolupracovat s lidmi, kteří mají temperament, smysl pro humor a jsou pro každou špatnost, aby byl seriál patřičně vtipný, zábavný a odlehčený. Do rolí studentů jsem si vybral nové neokoukané tváře a těla. Na První krok byl největší casting, který jsem zatím pořádal,“ zavzpomínal režisér Jiří Vejdělek.

Hlavní role v Prvním kroku ztvárnili Veronika Žilková, Pavel Kříž, Klára Issová, Michal Kavalčík, Pavla Vitázková, Světlana Nálepková, Šárka Vaculíková, Radka Pavlovčinová, Dominik Turza nebo Filip Cíl. Mladí a talentovaní herci předvedou řadu tanečních stylů, od klasického baletu až po hip hop, street dance a afro dance.

„Natáčeli jsme asi půl roku a pro všechny to bylo fyzicky náročné. Většinou jsme vstávali kolem čtvrté nebo páté ráno a před natáčením jsme měli ještě tréninky. Na Prvním koku jsme si pěkně zamakali,“ řekla herečka Radka Pavlovčinová.

Předlohou seriálu, který vznikl pod režijním vedením Jiřího Vejdělka a Jána Sebechlebského, je španělský seriál Un Paso Adelante. Seriál se natáčel v taneční akademii, která pro účely natáčení vznikla v pražských Holešovicích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).