Hlavní navigace

Citrix Education zavádí první nástavbové certifikáty v oboru virtualizace

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika, 29. července 2010 – Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), oznámil možnost získání vyšších stupňů certifikací pro inženýry a systémové architekty, kteří se specializují na end-to-end virtualizační řešení Citrixu. Tyto certifikáty jsou označovány jako „Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE) for Virtualization“ a „Citrix Certified Integration Architect™ (CCIA) for Virtualization“. Citrix těmito vzdělávacími programy pomáhá IT profesionálům při získávání a ověřování praktických dovedností, potřebných pro zavádění end-to-end virtuálních výpočetních řešení na všech úrovních – od datových center až po desktopy.

Sdílet

O kvalifikaci v oboru virtualizace je mezi IT pracovníky velký zájem, protože firmy dnes vynakládají své IT rozpočty na rozsáhlé nasazení virtuálních serverů a virtuálních desktopů. Nedávné studie zjistily, že IT odborníci, kteří mají zkušenosti s podporou a rozvojem virtualizace, patří mezi nejvyhledávanější pracovníky v oboru. Průzkum platových podmínek, který provedl Certification Magazine koncem roku 2009, předpověděl zvýšení obtížnosti při získávání zaměstnání v oboru IT „bez specializovaných znalostí a školení“. V probíhajících průzkumech, které provádí Foote Partners, se virtualizace neustále drží na vrcholu seznamu nejpožadovanějších dovedností.

Klíčová fakta a podmínky

  • Certifikace „CCEE for Virtualization“ má potvrdit širokou škálu znalostí o end-to-end virtualizačních řešeních Citrixu se zaměřením na schopnost spojit dovednosti provozního plánování s odbornými znalostmi taktiky projektování a integračním know-how. Uchazeči začínají pracovat na získání CCEE tak, že nejprve projdou několika zkouškami zaměřenými na specifické produkty – Citrix XenDesktop®, XenApp™ a XenServer®. Závěrečnou část zkoušky CCEE – A15 Engineering a Citrix Virtualization Solution – tvoří komplexní simulace, které umožňují studentům prokázat jejich rozsáhlé znalosti při provozování systému.
  • Certifikace „CCIA for Virtualization“ představuje nejvyšší stupeň certifikace Citrixu a zaměřuje se na nejvhodnější postupy při analýze a projektování virtualizačních řešení. CCIA ověřuje dovednosti potřebné pro úspěšné nasazení řešení, které pomáhají organizacím zlepšit jejich implementace díky nižším nákladům, vyššímu výkonu a zkrácení potřebného času. Pro dosažení úrovně CCIA musí kandidáti získat certifikát CCEE a složit ještě jednu závěrečnou zkoušku – A16 Architecting a Citrix Virtualization Solution.
  • Odborníci s certifikací Citrix Certified Enterprise Administrator™ (CCEA) a CCIA si mohou zvýšit svoji kvalifikaci složením nových zkoušek. Pro postup na úroveň CCEE postačí dosavadním držitelům CCEA jen splnění zkoušky A15. Dosavadní držitelé CCIA musí projít zkouškami A15 i A16.
  • Pro přípravu na zkoušky se velmi doporučuje absolvovat školení. Školicí kurzy, určené pro CCEE a CCIA, jsou zaměřené na praktickou výuku a je možné je absolvovat pod vedením instruktora ve třídě nebo jako on-line samostudium.
  • Všechny zkoušky, potřebné pro CCEE/CCIA for Virtualization, je možné absolvovat na celém světě prostřednictvím testovacích center Pearson VUE. Specifické požadavky a doporučená školení pro CCEE/CCIA for Virtualization najdete na www.citrixedu­cation.com.

Citrix Education
Citrix Education™ poskytuje zákazníkům a partnerům Citrixu oficiální školení a certifikační programy se zaměřením na produkty, technologii a osvědčené postupy Citrixu. Jeho rozsáhlá vzdělávací soustava zahrnuje kurzy vedené přímým nebo virtuálním instruktorem, on-line kurzy pro samostudium vlastním tempem a také virtuální tréninkové laboratoře. V oboru uznávané certifikáty Citrixu umožňují IT odborníkům na všech stupních prokázat požadované dovednosti, potřebné pro budování, údržbu a maximální využívání prostředí, založených na řešeních Citrixu. Více informací najdete na http://www.ci­trixeducation­.com.

O společnosti Citrix Systems, Inc.
Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) je předním dodavatelem virtuálních počítačových řešení, která pomáhají firmám poskytovat IT jako službu na vyžádání. Citrix, založený v roce 1989, spojuje technologie virtualizace, sítí a cloud computingu do uceleného portfolia produktů, které nabízejí uživatelům virtuální pracovní styl a IT oddělením virtuální datová centra. Přes 230.000 organizací z celého světa spoléhá na to, že jim Citrix pomůže vybudovat jednodušší a ekonomičtější IT prostředí. Citrix udržuje partnerský vztah s více než 10.000 firmami ve více než 100 zemích. Roční příjem v roce 2009 byl 1,61 miliardy dolarů. Více informací získáte na www.citrixnews.cz nebo www.citrix.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).