Hlavní navigace

První projekt „digitální domácnosti“ představen veřejnosti

[Tisková zpráva] [Brno, 26.10.2005] - Společnost DB System software, a.s. spouští dnešním dnem do reálného provozu jako první v České republice projekt „digitální domácnost“.

Sdílet

souvislosti se současnými trendy společnost DB System software, a.s. vytvořila nové otevřené řešení, které v sobě spojuje nejen zábavu a informace ale také vzdělávání.

DBS chápe projekt „digitální domácnost“ jako multimediální zábavu (sledování filmů a televize včetně možnosti záznamu a zpětného přehrávání pořadů, poslouchání hudby, hraní her, atp.) doplněnou i o další prvky využitelné pro širokou veřejnost (zejména videotelefonie, zabezpečení domácnosti s využitím pohyblivé kamery, umožnění přístupu na internet jako zdroj informací a možnost provádění plateb a nákupů na internetu).

Jádrem celého zařízení je IP set-top-box. Celé zařízení je připojeno pomocí internetu k jednomu z distribučních serverů zajišťujících obsahovou nabídku (Video On Demand, IP TV…) a další služby. Systém se jednoduše ovládá prostřednictvím dálkového ovladače podobně jako u běžného televizního přijímače. Pro účely „brouzdání“ po internetu nebo psaní e-mailů je jeho součástí i bezdrátová klávesnice. Vše je možné provozovat na standardní televizi bez nutnosti vlastnění počítače, videa, DVD přehrávače, apod. Jednoduchost ovládání právě pomocí dálkového ovladače umožňuje využívat vyspělé internetové technologie i té části široké veřejnosti, která má stále zábrany používat počítač.

Prudký rozvoj nových technologií nás nutí spojovat se s ostatními partnery, nevyvíjet zbytečně již vyvinuté, a proto jsme uzavřeli partnerství s portálem ATLAS.CZ, který je zdrojem informací a již vyvinutých aplikací, které budou průběžně integrovány do systému, sdělil technický ředitel společnosti DBS Martin Fridrich.

Společnost DBS si uvědomuje nutnost neustále rozvíjet produkt po stránce obsahové, přičemž v této chvíli má možnost zákazníkům nabídnout více než 2000 kvalitních filmů z různých žánrových oblastí a stále považuje nabídku za nedostatečnou.

Naše firma je otevřená pro všechny partnery, tzn. že v budoucnu se chystáme spolupracovat s malými i velkými hráči, protože máme v úmyslu podporovat konkurenční prostředí na tomto novém trhu, komentuje své rozhodnutí obchodní a marketingový ředitel společnosti DB System software, a.s. pan Rudolf Rabas.

Portál ATLAS.CZ získal velké sympatie k tomuto projektu od počátku. Náš záměr je prosazovat nové technologie a řešení. Navíc podporou tohoto projektu očekáváme zvýšení návštěvnosti na našich stránkách, sdělil nám své důvody pro uzavření spolupráce se společností DBS generální ředitel ATLAS.CZ pan Michal Černík.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).