Hlavní navigace

První rok v Second Life, co bude dál?

[Tisková zpráva] Československé město Bohemia ve virtuálním světě Second Life slaví první narozeniny. Z malého náměstí se za rok rozrostlo na město o ploše 195 tis. m2. Z desítek návštěvníků města se staly tisíce, z neobydlené plochy uprostřed virtuálních oceánů vyrostl domov pro virtuální Čechoslováky. O tom, co město za poslední rok zažilo informuje článek na http://secondlife.cz/1-vyroci-ohlednuti-zpet. První rok byl rychlý, byl překotný, byl nepředvídatelný. Kam se československé virtuální aktivity posunou za rok?

Sdílet

„Město již pravděpodobně nebude růst co do rozsahu, ale spíše co se týká aktivit ve městě, které budou stále častější a stále více propojené s realitou. Tématem dne bude elearning, komunikace, vedení porad, diskuze, přednášky, vizualizace reálných projektu v SL apod. Obecně bude československý Second Life procházet obdobím propojování a integrace.“ prozradil své vize Martin Dvořák, jednatel společnosti beVirtaul, která město Bohemia provozuje.

Uvedl zároveň, že počet Čechů a Slováků, kteří Second Life vyzkouší přesáhne hranici 100 tisíc, z nichž zhruba 10 tis. se stane aktivními uživateli Second Life. Do Second Life nebudou vstupovat firmy a instituce pouze s marketingovými záměry, ale bude se hledat a nacházet využití ve vnitropodnikové komunikaci, při vedení virtuálních týmů a v testování reálných výrobků a služeb převedených do virtuálního prostředí.

„Za poslední rok udělal československý Second Life obrovský krok, nicméně stále je to pouze jenom malý krůček oproti tomu, jaké možnosti virtuálních světů se před námi do budoucnosti otevírají.“, uzavírá Martin Dvořák.

Virtuální město Bohemia je centrem československého Second Life, místem společenských a zábavních akcí a sídlem významných firem působících na českém a slovenském trhu. Podpůrným nástrojem města Bohemia je portál www.secondlife.cz.

Společnost beVirtual, s.r.o. pomáhá českým a slovenským firmám a institucím využívat virtuální světy. Provozuje město Bohemia v Second Life a portál www.secondlife.cz. Mezi její zákazníky patří velké společnosti a státní instituce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).