Hlavní navigace

První sudokuvlak na světě vyrazí z Prahy do Brna a zpět

[Tisková zpráva] Na palubě pendolina Českých drah proběhne první vlakový turnaj sudoku pro děti

Sdílet

Světově oblíbený hlavolam sudoku je v Česku doma už třetím rokem, luští jej lidé všech generací včetně celebrit, luští se na ulicích, v kancelářích i doma, případně v prostředcích veřejné dopravy.

Poprvé na světě vyrazí druhou listopadovou sobotu na cestu z Prahy do Brna a zpět dětský sudokuvlak. Vypraví jej České dráhy a nepůjde o vlak ledajaký, ale prestižní expres SuperCity Pendolino. „Nápad se nám hned zalíbil. České dráhy prosazují moderní a komfortní cestování, které patří ke dnešnímu životnímu stylu stejně jako dobrá zábava. A tou sudoku bezpochyby je,“ vysvětluje Aleš Ondrůj, ředitel marketingu v osobní dopravě, proč se České dráhy rozhodly podpořit unikátní nápad.

Ten vznikl ze spolupráce dětské redakce Českého rozhlasu Online a pořadu Domino Českého rozhlasu 2 s knihkupectvími sítě Kanzelsberger. „Jako první jsme v Česku vydali knihu hlavolamů sudoku, přesně dva roky společně s Českým rozhlasem připravujeme luštění pro děti – nejdřív v éteru dětského Domina, vzápětí vznikla i spolupráce s ČRo Online,“ shrnuje Zdeněk Fekar z marketingu firmy Kanzelsberger.

„Po rozpačitých začátcích jsme se setkali s ohromným zájmem dětí o sudoku. Chtěli jsme přijít s něčím novým a trochu i odměnit všechny, kteří s námi luští, ale ještě nic nevyhráli,“ dodává Lenka Kupková z Českého rozhlasu Online.

Odměna to bude skutečně královská. V sobotu 10. listopadu v 8:26 hod. vyrazí z pražských Holešovic pendolino na cestu do Brna. Ve vlaku proběhnou dvě kola turnaje, další dvě kola proběhnou v salónku ČD Lounge brněnského hlavního nádraží. Součástí výletu bude i exkurze do redakce Českého rozhlasu Brno. Zpět do Prahy vyrazí pendolino v 15:07 hodin.

Kromě atraktivního výletu a možnosti poměřit svoje luštitelské schopnosti s jinými dětmi čekají na vítěze turnajů štědré ceny věnované knihkupectvím Kanzelsberger, Českými drahami i Českým rozhlasem.

A jak se na palubu pendolina dostat? Každý malý luštitel, který vyluští aktuální hlavolam na stránkách www.rozhlas.cz/deti nebo ve středečním vysílání Zvídavého Domina (vždy od 19 hod.), bude zařazen mezi kandidáty na cestu. „Šance dostat se do vlaku je velká, máme celkem k dispozici 53 míst,“ říká Zdeněk Fekar. „Všechny vybrané děti, které se nám včas přihlásí, dostanou podrobné informace ohledně cesty,“ dodává Lenka Kupková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).