Hlavní navigace

První USB adaptér s technologií EZLink (WPS, WiFi Protected Setup) na světě

[Tisková zpráva] Vytvářejte vysoce bezpečné sítě pouhým stiskem tlačítka pomocí bezdrátového USB adaptéru ASUS USB-N11 Wireless N

Sdílet

Praha 6. srpna 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, s ohledem na uživatele, kteří potřebují spolehlivý způsob, jak rychle a snadno vytvořit zabezpečenou bezdrátovou síť s vysokými rychlostmi přenosu dat, uvádí na trh nový USB adapter ASUS USB-N11 Wireless N. Toto kompaktní zařízení umožní uživatelům jednoduchým stiskem tlačítka* na adaptéru a routeru vytvořit zabezpečené bezdrátové prostředí bez nutnosti složitého nastavování. Mimo to je USB-N11 plně kompatibilní se standardem 802.11n — nabízí tedy uživatelům skvělou spolupráci se všemi zařízeními podporujícími draft-N. V neposlední řadě USB-N11 podporuje celou řadu operačních systémů včetně Windows, Linux a MAC OS.

*Pro provoz funkce WPS je nutné, aby byla tato funkce povolena na routeru.

Vysokorychlostní síť s podporou standardu 802.11n
Adaptér USB-N11 je plně certifikován v souladu se standardem pro bezdrátové připojení 802.11n, a díky tomu nabízí datové přenosy s až 5násobně vyšší propustností (90 Mb/s), než je tomu u standardu 11g. Tak vysoká rychlost je ideální pro bezdrátové přehrávání multimedií, sdílení souborů a hraní on-line her. Kromě plné certifikace 802.11n je USB-N11 schválený společností WiFi Alliance a umožňuje velmi snadnou spolupráci se všemi zařízeními standardu draft-n 2.0. Navíc je zcela zpětně kompatibilní s předchozími standardy 802.11 b/g — díky tomu lze využívat b/g zařízení bez jakýchkoliv problémů s kompatibilitou.

Nastavte snadno bezpečnou síť pomocí funkce EZLink od společnosti ASUS
Uživatelé si vždy stěžovali na složitá nastavení zabezpečení bezdrátové sítě Wi-Fi. Aby byl tento komplexní proces co možná nejvíce zjednodušen, je adaptér ASUS USB-N11 vybaven WPS tlačítkem, které výrazně usnadní nastavení — s jeho pomocí mohou uživatelé snadno nastavit zabezpečené síťové prostředí. Jediné, co budou muset udělat, je připojit adaptér USB-N11, stisknout tlačítko WiFi Protected Setup (WPS) na adaptéru a routeru a nastavení je hotovo — vše bez složité konfigurace. Vzhledem k tomu, že je tento malý adaptér certifikován společností WiFi Alliance pro WPS, nemá žádné problémy s kompatibilitou a pracuje s jakýmkoliv routerem certifikovaným pro WPS.

Podpora více operačních systémů je zárukou snadného vytvoření sítě
Protože více než 70 % Wi-Fi adaptérů nepodporuje operační systémy Linux a Mac, uživatelé mají často nemalé problémy s nastavením bezdrátové sítě jinak než přes PC — to je však již minulostí. Adaptér USB-N11 podporuje operační systémy Windows, Linux i Mac a skýtá možnosti všestranného využití a hodnotu, která může být využita na všech hlavních platformách. USB-N11 podporuje následující verze operačních systémů: Windows: Windows 2000/XP/Vista 32/64bitová verze; Linux — pro vytvoření ovladačů jsou poskytnuty zdrojové kódy; a MAC: WiFi Utility (Mac 10.3/10.4/10.5) a ovladače.