Hlavní navigace

První video Doodle oslavuje 70. výročí narození Johna Lennona

[Tisková zpráva] Google představuje vůbec první video Doodle při příležitosti nedožitých 70. narozenin slavného hudebníka Johna Lennona. Video Doodle připomínající Johna Lennona se na domovské stránce www.google.cz objeví úderem půlnoci v pátek 8. října a bude zde celých 48 hodin.

Sdílet

Společnost Google se rozhodla svým Doodlem uctít umělce, který je bezesporu jedním z nejvlivnějších hudebníků 20. století a právě 9. října by oslavil své 70. narozeniny. Svými písněmi oslovil miliony lidí celého světa a mnohým z nich ovlivnil svou tvorbou celý život. Tento Doodle je zvláštní tím, že se vůbec poprvé bude jednat o 30 sekundové video. Aby si ho uživatelé dostatečně vychutnali, bude Doodle na domovské stránce zobrazován po dobu 48 hodin.

Videosekvence je celá ručně kreslená. Nosnou myšlenkou vůbec prvního video Doodle je sice abstraktní, ale přitom lidem velmi blízké ztvárnění připomínky Johna Lennona. Proto vzniklo dílo, které propojuje harmonii a krásu přírody se vzpomínkou na květinové děti.

Google Doodle je graficky změněné logo Google z domovské stránky vyhledávače, které vzniká u příležitosti různých svátků nebo událostí, a to již od roku 1999. Místo klasicky napsaného „Google“ je tedy logo doplněno zajímavými obrázky či pozadím. Tento hezký zvyk začali spíše náhodou v roce 1999 sami zakladatelé Google Larry Page a Sergey Brin, ale pravidelně se o tvorbu Doodle začal starat až v roce 2000 jeden z techniků v Google Denis Hwang.

Google je v České republice už tři roky a za tu dobu vzniklo už několik ryze českých Doodlů:

  • 150. výročí narození umělce Alfonse Muchy 2010
  • Výročí narození herce a komika Vlasty Buriana 2010
  • 120. výročí narození spisovatele Karla Čapka 2010
  • hravý Den dětí 2008
  • ekologický Den stromů 2008
  • literární k letošnímu 189. výročí narození Boženy Němcové

Vzhledem k tomu, že Doodly se vytváří již deset let, existuje jich celá řada a prohlédnout si je můžete v galerii Goodle Doodlů, kterou najdete na adrese http://www.go­ogle.com/holi­daylogos.html.

O společnosti Google Inc.
Inovativní vyhledávací technologie společnosti Google umožňují každodenní přístup k informacím milionům lidí po celém světě. Google založili v roce 1998 Larry Page a Sergey Brin, dva studenti univerzity ve Stanfordu, a dnes má přední postavení na všech hlavních globálních trzích. Model cílené reklamy, který Google nabízí svým zákazníkům, poskytuje firmám všech velikostí měřitelné výsledky a zároveň rozšiřuje možnosti internetu pro samotné uživatele. Centrála společnosti Google se nachází v americkém Silicon Valley, jednotlivé pobočky pak na různých místech Ameriky, Evropy a Asie. Více informací najdete vždy na www.google.com.

Google Česká republika
Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006, nyní dosáhla s partnerem Centrum Holdings 44% podílu na trhu vyhledávání (Toplist, 35. týden 2010). Google od otevření pobočky uvedl na český trh více než 70 lokalizovaných služeb pro české uživatele, a to včetně produktů jako Mapy Google, online kancelář Dokumenty Google, Kalendář Google, Překladač Google, video portál YouTube, prohlížeč Google Chrome nebo operační systém Android. Malé, střední i velké firmy v České republice mají možnost využít online reklamu v rámci vyhledávání a obsahové sítě (Google AdWords) nebo monetizovat svůj vlastní obsah v rámci služby Google AdSense).

Využít též mohou analytické nástroje pro plánování a měření kampaní: Google Analytics, Google Trends, Statistiky vyhledávání Google, Ad Planner, případně nástroj pro tvorbu grafických kampaní (Display Ad Builder).

Společnost Google Česká republika uzavřela desítky lokálních partnerství s klíčovými hráči na trhu v různých oblastech (média, korporátní sektor, enterprise, neziskový sektor atd.) V obchodní oblasti (prodej reklamy ve vyhledávání i v obsahové síti) Google úzce spolupracuje s celou řadou mediálních i internetových agentur v České republice, primárně však s držiteli certifikace Google Certified Company. Více informací na www.googleblog.cz nebo media centru pro české novináře http://sites.pres­satgoogle.com/cz

Technická podpora pro české uživatele
Pro více informací o produktech Google mohou čeští uživatelé kontaktovat komunitu laiků, vývojářů a IT pracovníků na portálu GUG.cz. Jde o externí projekt, který kromě technické podpory ve spolupráci s inženýry z Googlu, nabízí i širokou škálu novinek, diskusních fór a odborných přednášek.