Hlavní navigace

První výprava z Ulice navštívila pražskou ZOO!

[Tisková zpráva] První hromadná návštěva představitelů z oblíbeného seriálu televize Nova Ulice se uskutečnila v úterý odpoledne v Zoologické zahradě Praha v Tróji. A nedorazili sami, přivedli s sebou i své rodiny.

Sdílet

Praha 29. prosince 2010 – V pražské ZOO se sešly nejen seriálové sokyně Lucie Benešová (Lucie Wolfová) a Ljuba Krbová (Anička Lišková), ale i jejich seriálový partner Adrian Jastraban (Bedřich Liška). Nemohly chybět i dětské hvězdy Ulice Anna Marie a Matyáš Valentovi (Ema Toužimská a František Hrubý). Do ZOO si nevyrazili herci sami, vzali s sebou i své rodinné příslušníky. Všichni tak měli možnost za nádherného zimního počasí nahlédnout pod dozorem ošetřovatelů do běžně nepřístupného zázemí chovu exotických a ohrožených živočišných druhů.

První kroky vedly natěšené děti i dospěláky společně s ředitelem Miroslavem Bobkem mezi želvy. Jejich velikost způsobovala hlavně u dětí zpočátku respekt, ale stačila malá chvilka, aby se děti rozkoukaly a běhaly od jedné želvy k druhé a hladily si je. Želvy Eberhard a Boule si rády s našimi členy výpravy zapózovali jako velcí profesionálové. Všichni měli možnost dozvědět se od ošetřovatelky, kolik želvy váží, jak jsou staré a jak se chovají. Dětem neunikla ani terária malých hadů, hladily si je se stejným nadšením jako želvy. A nikdo se nebál!

Další cesta našich seriálových hrdinů vedla ke slonům. Tam se ocitli v tváří tvář slonici Gulab. Ta od dětí ráda přijímala pamlsky, které pro ni připravili ošetřovatelé. Počáteční přesvědčení, že se ke slonici přiblíží maximálně na pět metrů, vydrželo pouhou chvilinku a od Gulab se jim nakonec příliš nechtělo. Hroch Slávek už na ně ale čekal. Všichni s úžasem oněměli, když jim předvedl, že hlávka zelí je pro takového hrošíka pouhou jednohubkou. Svou návštěvu pak hosté zakončili společným krmením žiraf, které jim předvedly nejen svůj apetit, ale i dlouhé hrubé jazýčky. Všichni se shodli, že to nebyla návštěva poslední, a tak se fanoušci populárního seriálu mohou těšit, že již v lednu potkají v pražské ZOO další herce z Ulice. Termín jejich návštěvy se včas dozvědí na www.nova.cz/ulice nebo Doma.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).