Hlavní navigace

První workshop o hlasových službách InWay

[Tisková zpráva]

Sdílet

První workshop o hlasových službách InWay

Praha, 25. dubna 2005 – V minulém týdnu úspěšně proběhl první workshop o hlasových službách, který pro své zákazníky i nové zájemce uspořádal alternativní telekomunikační operátor InWay spolu s firmou Alef Nula. Účastníci workshopu se dozvěděli novinky ze světa IP telefonie, jejích technologických a finančních výhodách. Zájemci si mohli na místě vyzkoušet produkt VoIP.Way, telefonní službu přímého připojení, realizovanou přes internetovou síť. VoIP.Way přináší mimo jiné také novou kvalitu v telefonování, tzv. „Extension Mobility“ (telefony nemají napevno přidělené linky, linka a veškeré nastavení „cestuje“ s uživatelem). Účastníky workshopu nejvíce zaujala videotelefonie a celá škála možností jejího využití. Vzhledem k velkému zájmu se InWay chystá workshop v brzké době zopakovat a uspořádat další tematicky podobné akce.

V současné době se IP telefonie díky technickému vývoji stává rovnocenným partnerem telefonii klasické, zvláště ve firemní sféře. Komerční využití IP telefonie přináší výraznou úsporu nákladů na telefonování. Přínosem je také fakt, že mnoho firem má již vybudované datové sítě, a k využití služeb IP telefonie není nutné investovat do samotné infrastruktury, stačí pouze rozšířit stávající technologii. Kromě využití v rámci privátních sítí (volání mezi firemními pobočkami) se toto řešení využívá i ke komunikaci v rámci klasické telefonní sítě.

VoIP.Way
Hlasová služba VoIP.Way společnosti InWay, založená na přenosu hlasu přes IP síť, poskytuje plnohodnotnou alternativu k běžné analogové či ISDN lince. Pro její využívání postačí trvalé připojení k Internetu. Součástí služby je možnost využití Virtuální pobočkové ústředny (VPBX) a jejích pokročilých funkcí. Služba umožní efektivně a pohodlně komunikovat s účastníky na území celé České republiky a ve více než 230 zemích světa. Výhodou je mimo jiné využití jedné přípojky pro hlasové i internetové připojení. V případě připojení přes InWay se vše (Internet i hlas) řeší jen s jedním operátorem.

Call.Way Plus
Hlasová služba Call.Way Plus využívá Předvolby operátora (CPS) a nabízí možnost telefonovat levněji bez nutnosti jakýchkoliv investic. Zákazník si ponechá současnou telefonní linku a stejné telefonní číslo. Služba je přístupná účastníkům dominantního poskytovatele hlasových služeb ve vybraných lokalitách. Je určena všem malým a středním firmám a domácnostem, které chtějí okamžitě a účinně snížit své náklady na telefonování.

ISDN30.Way
ISDN30.Way je hlasová služba založená na klasické telefonní technologii přepínání digitálních okruhů. Je to plně digitální hlasová a datová telekomunikační služba přímého připojení s až 30 přenosovými kanály s kapacitou 64 kb/s.
Doplňkovým produktem k této službě je tzv. Info.Way, služba umožňující zasílání informací o zmeškaných hovorech na pevné lince prostřednictvím SMS na mobilní telefon nebo e-mailovou adresu.


O společnosti
InWay, a. s. se pohybuje na telekomunikačním trhu v roce 1997 jako poskytovatel služeb Internetu (ISP) a obsahu Internetu (ICP). V roce 2001 získala licence k zřizování Veřejné pevné telekomunikační sítě a k poskytování Veřejné telefonní služby a stala se tak plnohodnotným alternativním komunikačním operátorem.

Nabídka společnosti obsahuje datové služby (trvalé připojení k Internetu po vlastní optické, metalické nebo FWA síti, služby VPN pro vytvoření bezpečné virtuální sítě), hlasové služby, pronájmy přenosových kapacit v metropolitních sítích, služby poskytování obsahu sítě, správu LAN s důrazem na jejich bezpečnost. InWay svým zákazníkům nabízí komplexní řešení, založené na individuálním přístupu. Na území hlavního města Prahy společnost v průběhu roku 2004 úspěšně zprovoznila vlastní optickou síť v rozsahu více než 60 km.

Více informací o společnosti InWay, a.s. najdete na http://www.inway.cz

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

InWay, a.s.
Stanislava Kučová
tel.: 724 63 12 40
e-mail: stana@inway.cz