Hlavní navigace

První zabezpečené platby kartami

[Tisková zpráva]

Sdílet

První zabezpečené platby kartami

Praha, 1. července 2004 – Internet Mall, a.s., a Československá obchodní banka, a.s., představily projekt zabezpečené platební brány pro akceptaci platebních karet na internetu.

Nákupy uskutečněné na internetu se většinou platí až v hotovosti při doručení zboží. To je pro zákazníky příjemné, mají totiž možnost si zboží před zaplacením zkontrolovat; avšak, zvláště při větších částkách, to může i obtěžovat. „Máme mnoho zákazníků, kteří nás již dobře znají a možnost jednoduché platby na dálku by uvítali. Často je to i tak, že manžel objednává pro manželku například myčku na nádobí, ale v okamžiku dodání není doma. Aktivně jsme se proto účastnili vývoje bezpečné domácí platební brány, která je založena na řešení plně podporovaném platebními asociacemi.“ uvedl Ondřej Fryc, ředitel a předseda představenstva společnosti Internet Mall.

Služba E-commerce ČSOB je postavena na technologickém řešení 3-D Secure, které podporují dvě největší karetní asociace – MasterCard a Visa. Toto řešení umožňuje ověřit během internetové transakce držitele karty u jeho vydavatelské banky, čímž se snižuje riziko reklamací transakce ze strany držitele karty. Veškeré údaje o platbách jsou předávány zabezpečenou cestou a navíc obchodník nemá přístup k informacím o platební kartě klienta.

„E-commerce ČSOB je bezpečná a rychlá platební metoda, která ověřením držitele karty snižuje riziko podvodných transakcí. Zároveň poskytuje klientovi i obchodníkovi stejnou míru jistoty jako v případě elektronické platby kartou v kamenném obchodě.“, uvedl Petr Skála, ředitel útvaru Karty ČSOB.

Internet Mall

Internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, které vedle vlastního prodeje nabízejí svým zákazníkům i kompetentní odborné poradenství, široký repertoár doplňkových služeb a vlastní logistiku po celé ČR.

Společnost Internet Mall, a.s. provozuje vlastní internetové obchody http://www.bi­lezbozi.cz, http://www.mp3sto­re.cz, http://www.fo­toexpert.cz, http://www.au­dioexpert.cz, http://www.vi­deoexpert.cz, http://www.mo­bilka.cz, http://www.pcex­pert.cz, http://www.pne­uexpert.cz, http://www.bar­tsport.cz, http://www.se­kacky.cz a kamenný obchod v Praze. Nákupní galerii Internet Mall doplňují partnerské obchody http://www.mul­timarket.cz, http://www.kos­mas.cz a http://www.show­park.cz. Obchody Internet Mall nabízejí přes dvacet tisíc položek zboží více než dvou set značek.

Tržby společnosti za rok 2003 dosáhly výše 302 milionů Kč bez DPH, resp. 368 mil. Kč s DPH.

Kontakty:

Internet Mall, a.s.
Tomáš Kubeš, tiskový mluvčí
tomas.kubes@mall.cz
http://www.mall.cz
Sokolská 21; 120 00 Praha 2
tel. 224 914 482; fax 224 914 456

Československá obchodní banka, a.s.
Pavel Hejzlar, Komunikace ČSOB
phejzlar@csob.cz
http://www.csob.cz
Na Příkopě 854/14; 115 20 Praha 1
tel. 261 351 020; 261 351 111

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).