Hlavní navigace

Prvních 10 000 domén CZ v novém registračním systému CZ.NIC

[Tisková zpráva] Tempo registrací domén CZ se neustále zvyšuje; desetitisící doména byla registrována pouhé tři týdny po spuštění nového registračního systému .

Sdílet

Praha, Česká republika 23. října 2007 – Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, dnes zaevidovalo registraci 10 000. domény CZ od spuštění nového registračního systému FRED (Free registry for ENUM and Domain). V současnosti tedy sdružení eviduje více než 348 000 registrovaných domén CZ. Prvních deset tisíc domén v novém registračním systému je výjimečnou událostí také proto, že byly registrovány ve velmi krátkém čase, a sice za pouhých 22 dnů od jeho spuštění 1. října tohoto roku.

„Se spuštěním nového registračního systému došlo zároveň k výraznému snížení ceny, na které určitě čekala řada zákazníků. To je jistě hlavní důvod, kvůli kterému přibývá každý den více a více nových domén,“ sdělil Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. „K současnému stavu také výrazně přispělo zjednodušení registračního procesu, a tím tedy snadnější získání nových doménových adres.“

Přechod na nový registrační systém znamenal především zvýšení efektivity registru, zjednodušení registrací a správy domén CZ a podstatně nižší náklady na jeho provoz. Systém FRED je velmi výkonný a efektivní. Podle výsledků zátěžových testů by například bez problému zvládl spravovat i registr generických domén COM, který je s více než 65 miliony registrovaných domén největším registrem domén na světě. FRED byl uvolněn jako open source software pod licencí GNU GPL (General Public License). Zájemci mají možnost získat tento systém na internetové adrese http://fred.nic.cz. Software mohou volně používat, modifikovat ho a dále šířit.

Statistika migrace domén CZ na nový systém FRED

  • Do nového systému bylo převedeno celkem 337 989 domén CZ.
  • Celkem bylo do nového systému převedeno 361 525 kontaktů.
  • Při migraci bylo nově vytvořeno 26 402 sad nameserverů.
  • První doména byla zaregistrována 3 sekundy po spuštění systému.
  • V prvních 10 sekundách proběhlo 6 registrací nových domén.
  • Během prvních 24 hodin fungování systému FRED bylo registrováno rekordních 1 179 domén CZ.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).