Hlavní navigace

Prvním vítězem SEO soutěže se stal Petr Weida, hráči mohou soutěžit v nové kategorii

[Tisková zpráva]

Sdílet

Prvním vítězem SEO soutěže se stal Petr Weida, hráči mohou soutěžit v nové kategorii

Brno, 7. září 2004 – Vítězem první kategorie (Quicker) v SEO soutěži, kterou pořádá internetová reklamní agentura RobertNemec.com a síť internetových obchodů ProfiObchody.cz, se stal Petr Weida se svým blogem SEO: běžešelemovací řůčovičky.

Umístil se totiž 6. září 2004 v 10.00 SELČ na prvním místě ve výsledcích ve vyhledávači Google po zadání slovní ho spojení běžešelemovací řůčovičky. Blog Petra „Pixyho“ Staníčka, který se umístil ještě před ním, přitom nebyl podle pravidel soutěže započítán.

Petr Weida tak vyhrál digitální fotoaparát FUJIFILM – FinePix A120, který věnovali ProfiObchody.cz.

„Petr Weida vyhrál především díky časté aktualizaci a velkému počtu zpětných odkazů,“ komentuje výsledky prvního kola soutěže SEO konzultant agentury RobertNemec.com Michal Krutiš. „Weblog má taky nejvíce vlastních stránek, kde se vyskytuje soutěžní slovní spojení,“ dodal Krutiš.

Počet zpětných odkazů u soutěžících na prvních třech místech ukazuje následující tabulka:

Soutěžní pořadí Stránka Google zpětné odkazy Jyxo zpětné odkazy JyxoRank
1. www.zpravy.net/seo/ 25 1802 141
2. az.co.cz/beze­selemovaci-rucovicky/ 3 593 95
3. seo.czweb.org/in­dex.php 1 56 103

Nová kategorie – Analyzer

V rámci SEO soutěže byla vyhlášena nová herní kategorie – Analyzer. Jejím cílem bude analýza klíčových slov.

Účastníci soutěže budou mít za úkol provést analýzu následujících klíčových slov:

  • běžešelemovací řůčovičky
  • běžešelemovací
  • řůčovičky
  • SEO soutěž

Cílem je vybrat – a tento výběr náležitě zdůvodnit – klíčové slovo, na které je na základě poměru vyhledávanosti a náročnosti optimalizace nejvýhodnější optimalizovat.

Analýzy budou přijímány na adrese info@robertne­mec.com do 14. září 2004. Vyhlášení vítěze proběhne 20. září 2004. Analýzy mohou být zveřejněny na webu SEO-SEM.cz. Vítěze vybere odborná porota složená z následujících porotců:

  • Robert Němec – ředitel agentury RobertNemec.com
  • Michal Krutiš – SEO konzultant agentury RobertNemec.com
  • Lukáš Úřadníček – asistent SEO konzultanta agentury RobertNemec.com

Vítěz dostane netradiční cenu: zpětné odkazy ze všech veřejně přístupných stránek webů SEO-SEM.cz, MilyJezisku.cz a z hlavní stránky webu RobertNemec.com až do konce SEO soutěže.

„Chceme touto výhrou simulovat skutečnost, že kvalitní analýza klíčových slov pomáhá při skutečné optimalizaci pro vyhledávače,“ vysvětluje neobvyklou výhru ředitel Robert Němec.

Aktuální stav SEO soutěže

Do SEO soutěže je v současné chvíli přihlášeno 36 soutěžících, z toho 26 bloggerů. Kategorie Quicker se díky včasnému zaregistrování účastnilo 23 soutěžících. Mnoho „soutěžících“ se pak soutěže sice účastní, ale bez zájmu o registraci. Do SEO soutěže je možno se stále přihlašovat.

Počet stránek, které Google registruje na frázi běžešelemovací řůčovičky je kolem 86 000 výsledků. Toto číslo stále kolísá.

Na prvním místě ve výsledcích se drží „prázdná“ stránka grafika Petra „Pixyho“ Staníčka. Ukazuje to „chybu“ Googlu při řazení výsledků.

O SEO soutěži

Cílem SEO soutěže je primárně ukázat, že je možno ovlivnit pořadí ve výsledcích vyhledávání tak, že se nejlepší stránky objeví na vrcholcích vyhledávání. „To se dá samozřejmě komerčně využít,“ upozorňuje ředitel agentury RobertNeme.com Robert Němec. Jestliže firmy dostanou svoje internetové stránky na první místa v internetových vyhledávačích, přilákají mnohem více potenciálních zákazníků.

Soutěžící, kteří se účastní SEO soutěže, upravují své stránky tak, aby se po zadání slovního spojení běžešelemovací řůčovičky do největšího vyhledávače Google objevily k určenému datu na prvním místě. Kromě toho jsou vyhlášeny speciální kategorie pro nejlepší blog, pro nejlepší SEO copywriting a pro analýzu klíčových slov.

Soutěžící mohou vyhrát domácí kino s DVD Sony, dva digitální fotoaparáty FujiFilm, Nokii N-Gage nebo CD/MP3 přehrávač iRiver.

Podrobnosti o soutěži naleznete na adrese http://www.seo-sem.cz/seo-soutez/.

O RobertNemec.com

RobertNemec.com je internetová reklamní agentura se specializací na optimalizace pro vyhledávače (SEO) a Search Engine Marketing fungující od roku 2001. Kromě toho poskytuje služby v následujících oblastech: webdesign, internetový marketing, internetová reklama, web copywriting, testování a výzkum uživatelů, analýzy a audity a programování internetových aplikací a profesionální tvorba www stránek.

Je členem Asociace pro elektronickou komerci, Internet Society (ISOC), British Web Design & Marketing Association, SEMlist.com, TopSEOs a SEO list.

Pracovníci RobertNemec.com pravidelně publikují v odborných publikacích jako je Lupa, eBiz nebo Interval.

Mezi zákazníky RobertNemec.com patří např. Ministerstvo zahraničních věcí, GTS, AMI Communications, iMagic, a desítky dalších českých a britských firem.

O ProfiObchody.cz

ProfiObchody.cz je síť internetových obchodů společnosti 1. Profiobchody.cz s.r.o., která pod sebou sdružuje obchody Nákupní dům.cz (internetový supermarket), Bílýdům.cz, Audio-video.cz (spotřební elektronika), MobilProfi.cz (mobilní telefony), FotoProfi.cz (foto technika), Gamesy.cz (počítačové hry, playstationy) a WebDoktor.cz (zdravotní doplňky a léčiva).

Svým zákazníkům nabízí nejen prodej zboží, ale rovněž odborné poradenství, dopravu až do bytu, rozvoz zboží ve večerních hodinách a o svátcích, odnos starého spotřebiče a další nadstandardní služby. K popularitě těchto obchodů přispívají časté soutěže o mnohdy velmi hodnotné ceny a také slevový systém pro stálé zákazníky.

Kontakty

RobertNemec.com

Robert Němec
ředitel

mobil: +420–608.888.310
e-mail: nemec@robertne­mec.com

Michal Krutiš
SEO Consultant
Odpovědný pracovník webu SEO-SEM.cz

mobil: +420–777.099.885
e-mail: krutis@robertne­mec.com

Fakturační adresa (sídlo)

Lidická 25
360 20 Karlovy Vary

Zasílací adresa (pobočka)

Mezírka 1
602 00 Brno

telefon: +420–549.216.707
fax: +420–353.565.669

RobertNemec.com je obchodní známka, kterou používá soukromý podnikatel Robert Němec, IČ 722 42 949.

1. ProfiObchody.cz, s. r. o.

Tomáš Valach
jednatel

mobil: +420–777.110.109
e-mail: tomas.valach@pro­fiobchody.cz

Provozní 5492/1
722 00 Ostrava – Třebovice

telefon: +420–596.964.671
fax: +420–596.960.890

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).