Hlavní navigace

PSA nabízí řešení problémů v oblasti profesionálních služeb

[Tisková zpráva]

Sdílet

PSA nabízí řešení problémů v oblasti profesionálních slu­žeb

Butler Group předpovídá, že v roce 2003 dosáhne hodnota PSA trhu 4 mld. dolarů

Praha, 8. října 2001 – Společnost LLP Group, dodavatel finančních a obchodních softwarových řešení, oznamuje, že Butler Group, nezávislá analytická firma v oblasti IT, zveřejnila hloubkovou studii zabývající se analýzou PSA (Professional Service Automation) systémů a pozitivně zhodnotila PSA řešení time@work od LLP. Z této studie mj. vyplývá, že trh PSA řešení patří podle názoru Butler Group k jedné z nejperspektiv­nějších oblastí současného trhu softwarových řešení. Vzhledem k neustále rostoucímu počtu dodavatelů PSA systémů a vysokému potenciálu tohoto trhu odhaduje Butler Group, že hodnota trhu PSA dosáhne v roce 2003 úrovně 4 mld. dolarů. Česká společnost LLP Group se svým řešením time@work patří podle Butler Group do skupiny dodavatelů, kteří jako první odhalili význam a potenciál PSA trhu.

Typickým scénářem převládajícím mezi společnostmi poskytujícími profesionální služby, ať už se jedná o konzultační, auditorské, právní firmy či reklamní agentury, je současné provozování několika nesourodých systémů s omezenou funkcionalitou. Firmy z oblasti profesionálních služeb byly v obchodním světě dlouhou dobu „Popelkou“ v oblasti využití plně integrovaných balíkových řešení aplikačního softwaru. Částečně je tomu tak v důsledku komplexních otázek spojených s řízením menších i rozsáhlých projektů. To způsobuje problémy řadě firem v oblasti profesionálních služeb – problémy řešené buďto prostřednictvím jednoduchých systémů, manuálně nebo kombinací obou způsobů.

Kritickým elementem každého realizovaného projektu jsou lidé a čas, proto schopnost alokovat správnou úroveň a schopnosti lidských zdrojů, stejně jako analyzovat informace umožňující manažerům udržet si přehled o pracovní náplni a tím i o všech relevantních nákladech v průběhu projektu, je životně důležitá. Nezvládnutí této problematiky vede k nedodržení podmínek projektu, jak co se týče termínu, tak v otázce rozpočtu, k neúplnému a nepřesnému vyúčtování, což následně vede k nespokojenému či ztracenému zákazníkovi. Za účelem překonat tyto nedostatky implementovala řada projektově založených firem samostatná řešení pro účtování, měření času a řízení projektů. To vedlo k významným mezerám v potřebné funkčnosti, duplikovanému zadávání dat, neúplným a nepřesným datům.

Novým konceptem, který získal v posledních dvou letech na významu, je PSA, neboli automatizace profesionálních služeb. Je také jediným konceptem uznávaným mezi firmami poskytujícími profesionální služby, protože dokáže řešit řadu ne-li všechny jejich klíčové problémy. PSA řešení poskytují nástroje pro uchování záznamů o znalostech, zkušenostech a dostupnosti konzultantů, a o jejich zúčtovatelném čase a dalších nákladech. Díky využití PSA mohou firmy sledovat všechny aktuální projekty, mít přehled o tom, jaké znalosti jsou vyžadovány, opakovaně používat znalosti a zkušenosti získané na předchozích projektech, sledovat aktuální přidělení pracovníků a aktuální stav účtovaného času a nákladů.

Řešení time@work vyvinuté a dodávané společností LLP Group je podle studie Butler Group výkonný a flexibilní PSA systém nabízející firmám v oblasti profesionálních služeb integrované prostředí pro řízení a zaznamenávání projektů, jejich vyúčtování, plánování zdrojů, analýzy a reportování. Mezi jeho hlavní výhody patří možnost rozšíření až na tisíce uživatelů, podpora webových a emailových klientů pro zadávání dat, podpora více měn, více jazyků a snadná integrace s jinými podnikovými aplikacemi, dodává zpráva Butler Group. „Jsme rádi, že nezávislá studie Butler Group řadí náš produkt time@work mezi přední PSA řešení,“ řekl Adam Bager, prezident LLP Group a hlavní architekt produktu time@work.

Klíčové funkce time@work podle Butler Group:
 – Hladká integrace s finančními a dalšími systémy třetích stran, včetně řešení CRM, ERP a MS Project. Prostřednictvím XML (eXstesible Markup Language) může probíhat výměna dat s prakticky libovolnými aplikacemi.
 – Multi-Company, Multi-Currency a Multi-Language – time@work podporuje složité organizační struktury firem působících v mezinárodním měřítku a zajišťuje veškeré legální záležitosti, přeúčtování mezi jednotlivými firmami i reportovací požadavky. Dále podporuje prakticky neomezený počet měn a komplexní kalkulace, které jsou součástí účtování ve více měnách. Je vyvinutý výhradně na Unicode a podporuje širokou paletu jazyků, včetně dvoubytových jako je například japonština a čínština.
 – Výkonné analytické a reportovací možnosti poskytují přesné obchodní informace všem autorizovaným účastníkům. Zákazníci mohou přistupovat k informacím prostřednictvím na míru upravených reportů, které mohou být přenášeny do jejich počítačů e-mailem nebo prostřednictvím We­bu.

O firmě LLP Group

Společnost LLP Group byla založena v Praze roku 1992 a profiluje se jako dodavatel špičkových obchodních a finančních softwarových řešení v regionu střední a východní Evropy. Jádrem nabídky LLP je software pro měření a zúčtování času time@work, finanční systém SunSystems, výrobní software Fourth Shift, CRM řešení společnosti Pivotal a software Ariba B2B eCommerce. V roce 1995 začala východoevropská expanze firmy a v současnosti má pobočky v Bratislavě, Budapešti, Bukurešti, Sofii, Varšavě a Záhřebu. Kromě toho řídí LLP Group projekty například v Německu, Itálii, Jižní Africe, Venezuele, Japonsku, USA nebo Izraeli. Počet zaměstnanců přesahuje 100, obrat v roce 2000 činil 5,27 mil. USD.

Řada klientů LLP Group zahrnuje firmy ze všech oborů podnikání – od petrochemie po televizní stanice. Mezi klienty LLP Group patří například firmy BP, Schöller, Johnson & Johnson, GlaxoSmithKline, Motorola, Roche, KPMG, UPS, Regus a UPC.

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

Tereza Kodešová // Jana Cenefelsová
LLP Praha // Herald Communications
Tel.: (02) 840 016 73 // Tel.: (02) 2423 2650
Tereza.Kodeso­va@llpgroup.com // cenefelsova@herald-pr.cz
www.llpgroup.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).